Timelapse SW - Win7

Máte nějaké zkušenosti z tímto typem snímání nebo chcete jen poradit ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Vrba AASCR
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2011 21:11
Bydliště: Kynšperk nad Ohří, Sokolovsko, Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím lovci,
hledám nějakej software na snímáni time-lapse pomocí webkamery. Už jsem prošel témata, kde jste tuto problematiku probírali ale ani jeden ze zmíněných mi nefunguje na Windows 7, mám verzi Ultimate. Poradíte jakej použít nebo jak to "fixnout" ?

Díky
...Stormchasing je zábava a věda, která se bez opatrnosti změní v hazard ve kterém nemáme šanci obstát...
Uživatelský avatar
Tomáš Chlíbec
Příspěvky: 54
Registrován: 30 čer 2010 23:58
Bydliště: Praha - Nebušice

AvaCam na sedmičkách funguje
Uživatelský avatar
Petr Vrba AASCR
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2011 21:11
Bydliště: Kynšperk nad Ohří, Sokolovsko, Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Díky za tip! :-)
...Stormchasing je zábava a věda, která se bez opatrnosti změní v hazard ve kterém nemáme šanci obstát...
emboracas
Příspěvky: 50
Registrován: 19 dub 2010 14:57
Bydliště: Mikulov na Moravě

na stránkách Martina Setváka (www.setvak.cz) je krásný návod :-)
Uživatelský avatar
Prcek203
Příspěvky: 40
Registrován: 18 črc 2011 15:15
Bydliště: Zahořany, okr. Litoměřice, 174 m n. m.

Tomáš Chlíbec píše:AvaCam na sedmičkách funguje
Ano funguje, ale nejako pofiderne, jeste pred zaznamem timelapse nelze vybrat zdroj videa, kdyz jej vyberu po startu zaznamu, tak zasejc SW webcam nevidi, v prubehu timelapse zamestnava schranku (clipboard), takze ji nemuzete pouzivat napriklad v pruzkumniku Win, ci jinych programech.

Podobne to plati ohledne softu na prevod JPG do AVI, PhotoLapse. Vytvorene videosoubory nelze prehrat jak ve Windows media playeru, tak napriklad ve VLC media playeru. Pokud prehrat jdou, tak je obraz zdeformovany posunem a zacinajicim cca 20% pred koncem serie snimku a potom teprve zacina zaber od zacatku serie timelapse. Pokud se serie i presto povede a chcete jen vytvoreny film nechat vytvorit jinym spusobem, musite software restartovat a nechat znovu na loadovat prislusne snimky...
Uživatelský avatar
Prcek203
Příspěvky: 40
Registrován: 18 črc 2011 15:15
Bydliště: Zahořany, okr. Litoměřice, 174 m n. m.

Petr Vrba AASCR píše:Zdravím lovci,
hledám nějakej software na snímáni time-lapse pomocí webkamery. Už jsem prošel témata, kde jste tuto problematiku probírali ale ani jeden ze zmíněných mi nefunguje na Windows 7, mám verzi Ultimate. Poradíte jakej použít nebo jak to "fixnout" ?

Díky
Ja jsem nyni zacal pouzivat SW iSpy v3.1.2.0, umi timelapsovat jak do jednotlivych obrazku jpg, tak primo umi vytvorit avi video a to dokonce i z nekolika pripojenych kamer soucasne. Ma to vsak jeden hacek, iSpy vytvori soubor jen o velikosti cca 58minut, takze je potreba, napriklad v Pinnacle Studiu, spojit v jeden celek a treba jej i nasledne zrychlit.
Jinak se jedna o sledovaci/monitorovaci software a umi toho jeste mnohem vice...treba i posilat obrazky na web. :)
Odpovědět

Zpět na „Intervalové snímání (time-lapse) oblačnosti“