Canon EOS 1100D

Víte jak na to ? A na co si dát pozor ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Dobrý den, chtěl bych se zeptat... Momentálně si vybírám koupi nového fotoaparátu. Nechtěl jsem klasický fotoaparát a tak sem se spíše zaměřoval na digitální zrcadlovky, ale ceny mi noc nevyhovovali... Je mi teprve 14 let, takže že bych rodičům řekl aby mi koupili zrcadlovku za 20 000 Kč tak to by určitě neprošlo :D Ale přesto jsem narazil na poměrně cenově přijatelnou zrcadlovku Canon EOS 1100D její cena se pohybuje kolem 11 000 až 12 000 Kč... A tak jsem se chtěl zeptat, jestli by mi na začátek tato zrcadlovka stačila na fotografování bouřek a jestli by kvalitou mohli být přijaty do Meteogalerie.
Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Sice odpovídám po dlouhé době, ale do meteogalerie mi vzali i fotky ze starého kompaktu, který neuměl ani nic pořádného (neměl manuální nastavení atp.), takže si myslím, že je to spíše fotografem a ne foťákem.
K té zrcadlovce. Já o ní uvažoval taky, ale nakonec jsem se rozhodl, že si pořídím Canon EOS 60D a to hlavně kvůli pozdější koupi lightning triggeru, protože 1100D ho nebude stíhat. Jinak jakákoliv zrcadlovka je skvělá věc.
Tolik můj názor.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
radar24 Lučenec
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2015 15:43

Zdravím, zaujíma ma, aký lightning trigger by bol najvhodnejší k Canon 1100D, kde by som ho splašil a za akú cenu.
vyhladávanie na seznamu mi furt nachádza odpalovanie k externému blesku a podobným blbostiam.

Vďaka za info
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Problém je v tom, že tato zrcadlovka má pomalý čas závěrky. Určitě seženeš trigger na tuto zrcadlovku, ale investice se ti nevyplatí. Téměř všechny blesky skončí dřív, než sepne spoušť. Raději si našetři na vyšší řadu a pak si kup trigger. Od 60D funguje lov blesků s triggerem dobře.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Fotografování blesků“