vyrobený trigger

Víte jak na to ? A na co si dát pozor ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
JirKrato
Příspěvky: 19
Registrován: 08 srp 2013 16:46
Bydliště: Brandýsek u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,
Asi to sem píšu s hodně velkým předstihem, ale budu si nechávat od jednoho kutila vyrábět
podomácku vyráběný trigger na focení blesků.
Minulou sezonu jsem měl jeden kus na testování.
Cena vychází do 3000 Kč.

Zatím jsme to testovali na Canon 60D a Pentaxu K-5ii.

Doufám že to nebude bráno jako reklama, pokud ano tak prosím o smazání.
Pokud by se chtěl někdo přidat s nákupem pište na mail : kratochvil1986@seznam.cz

Nahraji sem fotky jak trigger vypadá.
Brandýsek
Pentax K-5II + seťák WR + trigger po domácku vyrobeno od kamaráda :)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Jirko,

tak se to nakonec uskuteční, jo? To je prima. Budu držet palce, aby trigger fungoval dobře.

Doufám, že budeme mít příležitost se zase někdy sejít v terénu a při té příležitosti případně naše triggery porovnat.

Měj se fajn a někdy na viděnou.
Uživatelský avatar
JirKrato
Příspěvky: 19
Registrován: 08 srp 2013 16:46
Bydliště: Brandýsek u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Honzo, jj určitě opět letos na rovinách.
jj uskuteční se to.
byl problém s citlivostí snímače kdy snímač snímal i okem neviditelné blésky díky velmi vysoké citlivosti.
To jsme odstranily a nesnímá to již blesky vysoko v mracích problém levnějších ks triggerů.
A zároveň jsme změnili citlivost tak že fotak nebude fotit ani ,,nítěnky,, velmi vzdálené, které na fotce zabírají minimum
místa a doma u pc se s tejně berou jako odbad.
Tuto citlivost jsme měli možnost zkoušet pouze na jedné bouřce na konci minulé sezony.

PSS ( s tím raděj nepočítat, ale možná se to povede )
Konstruktér se ale pokusí na spodní část trigeru dát šroubek na možnost regulace citlivost do spodní části trigeru, pro ty co mají teleobjektiv a mají zájem fotit i tyto vzdálené blesky, samozřejmě s tím ale souvisí úhel záběru chipu, který vidí i tam kam teleobjektiv ne. A zároveň se zvíšení citlivostí člověk musí počítat i s exponováním při blescích v mracích.



mnou vyfocené blesky s triggerem :
http://www.in-pocasi.cz/fotogalerie/det ... ?foto=1285
http://www.in-pocasi.cz/fotogalerie/det ... ?foto=1356

zde přikládám fotky trigeru ( takto nějak by měl vypadat ) :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Brandýsek
Pentax K-5II + seťák WR + trigger po domácku vyrobeno od kamaráda :)
geograf
Příspěvky: 4
Registrován: 05 črc 2010 06:18
Bydliště: Ivaň okr. Prostějov
Kontaktovat uživatele:

-->> JirKrato: bylo by možné zveřejnit schéma případně odkaz na ten triggrer? Případně poslat přes PM. Jeden sem si taky postavil a zajímalo by mě srovnání. Děkuji
Uživatelský avatar
JirKrato
Příspěvky: 19
Registrován: 08 srp 2013 16:46
Bydliště: Brandýsek u Kladna
Kontaktovat uživatele:

To se omlouvam, ale to by mi nejspise kutil nesveril vyvojem stravil 2 bourkove sezony a hromadu sveho casu.
Nabizim pouze moznost koupe tem co nemaji na drahe ks.
Brandýsek
Pentax K-5II + seťák WR + trigger po domácku vyrobeno od kamaráda :)
Uživatelský avatar
Pavel Behenský
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2015 19:35
Bydliště: Chodov u KV

se vší úctou k nadšení kutilů, nebylo by jednodušší poštelovat již zakoupené nefunkční triggery ala ubertronix?
může mi někdo "polopatě" vysvětlit pojem "bezdrátová IR spoušť" a proč se na všech příspěvcích píše o nutnosti kabelu s konektorem k foťáku? a také to máte všichni kabelem propojené? Takřka každý přístroj v domácnosti, vrata od garáže, zámek auta, má dálkové ovládání, proč nejjednodušší trigger (i kutilsky vyrobený), musí stát takový balík?
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Bezdrátová IR spoušť a lightning trigger jsou dvě odlišné věci. Neumím si představit, že by trigger fungoval jinak než je zvykem... tedy že se umístí do sáněk pro externí blesky a propojí se s foťákem kabelem. Pro ilustraci uvádím 2 svá videa, která zachycují jeho funkci:
https://www.icloud.com/sharedalbum/#B055qXGF190ivO
https://www.youtube.com/watch?v=YiPMtVu9eyM

A proč to stojí tolik? A co je hodně peněz a co je tak akorát? Je to platná otázka? Nesmíme produkt hodnotit jen podle ceny součástek, ale taky podle toho, že to někdo musel vymyslet, přetavit myšlenku ve fungující produkt... Např. můj trigger byl drahý, protože byl tehdy jedním z prvních svého druhu na světě... tehdy se nedalo prakticky sehnat nic jiného. Dnes je vyrábí leckdo a tlačí tak cenu dolů, ale bohužel se to často projeví na kvalitě a pohodlí obsluhy...

Původně jsem to sem nechtěl psát, ale je to srovnatelné např. s produkty Apple... jsou hodně drahé a někdo by řekl, že za tu cenu neprodejné, ale přesto se prodávají velmi dobře. Otázka je proč... Sám za sebe mohu odpovědět, protože prostě fungují... dlouho, spolehlivě a bez zbytečných zásahů uživatelem. Zkušenosti ukazují, že v případě triggera je méně více. Páčka na zapnutí a je to... žádná štelovátka citlivosti, nic. Prostě zapnu a zbytek je na automatice. Já se tak můžu starat o to, o co jde... o záběr - kompozici, expozici - nemusím se starat o 2 přístroje.
Uživatelský avatar
Pavel Behenský
Příspěvky: 8
Registrován: 11 črc 2015 19:35
Bydliště: Chodov u KV

tento přiblblý dotaz jsem napsal záměrně, vyprovokovaný tímto odborným popisem u dovozce (prodejce) tohoto zařízení -
"Ubertronix Strike Finder je základní model bezdrátové IR spouště, který je určen pro fotografování atmosférických blesků" máte pro to nějaké jiné vysvětlení, děkuji...
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Zdravim vsechny nadsence.
Mam dotaz. Kamarad premysli o vyrobe triggeru. Rad by, aby fungoval na IR (rad bych fotky bez steracu), ale je tu drobny problem. Nevime vlnovou delku, ktera by "odpalila" spoust. Koukali jsme na ruzne grafy, ale netusime. Poradite? Snad to neni nesmyslny dotaz, popr me nasmerujte spravne.
Diky a dobry lov.
Yany1
Canon EOS 450 D, stativ
Odpovědět

Zpět na „Fotografování blesků“