Kvalitni fotak?

Aneb co si nezapomenout doma...
Odpovědět
Martina789
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2016 21:51

Zdravim ve spolek. Rada fotim prirodu a posledni dobou jsem si dost oblibila foceni oblohy pri bourkach a blescich. Bohuzel fotky mym starsim fotakem nejsou dostatecne dobre, tak premyslim o nejakem novem pristroji. je to tezky vybirat, aby opravdu fotil v jakem koliv pocasi, hlavne pri bourkach je to slozitejsi na vyvazeni barev, aby byl spravny efekt. Dost jsem o tom precetla a v testech nejlepe dopadla tato zrcadlovka - http://www.digital24.cz/digitalni-fotoa ... s-stm.html . Jeste nez kliknu na tlacitko objednat, tak bych vas chtela poprosit, jestli s ni mate zkusenosti a pripadne muzete zaslat nejake fotecky prave pri bourkach, ty jsem nikde v recenzich neziskala. Dekuji moc za pomoc.
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,

zmiňovaný foťák nemám, ale nelze říct, že by to byla vyloženě špatná volba. Každý má jiné nároky, představy a také rozpočet na fototechniku, ale jako vstup na pole digitálních zrcadlovek je to použitelné. Jediné, čeho bych se "bál", je onen setový objektiv... nemám např. rád, když si nemůžu snadno nastavit zaostření na nekonečno, což tady u toho nejde bez předchozího zaostření pomocí autofocusu a poté přepnutí na manuál... v noci ale občas není na co zaostřit pomocí AF, a tak to může být komplikovanější a tak trochu na náhodu... Raději bych volil jiný objektiv, ale jak píšu... je to o tom, kolik na to má člověk peněz. Ono je to tak, že nemá smysl šetřit na objektivech... to jsou věci, které, pokud jsou koupené s rozmyslem a vizí do budoucna, člověku zůstávají a případně se "jen" časem koupí nový foťák, pokud je to potřeba. Další věc je, že pokud byste chtěla fotit blesky v noci, bude potřeba investovat do stativu, pokud ho ještě nemáte, a také do kabelové spouště. To jsou dvě nezbytné věci, pro tuto aktivitu...

Takže asi tak... Snad jsem trošku pomohl, ale spíš jsem to "zkomplikoval" :-)
Odpovědět

Zpět na „Doporučené vybavení“