Lighting trigger

Aneb co si nezapomenout doma...
Odpovědět
Solan De Cabras
Příspěvky: 8
Registrován: 19 kvě 2011 20:58

Chtěl bych se zeptat jestli jste si kupoval někdo trigger přímo odtud: http://www.lightningtrigger.com/ Teda konkrétně jak jste prováděli platbu, kartou nebo převodem na účet? Díky
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Zdravím.
Pokud vím, tak jsme v republice asi dva, kdo jsme si lightning trigger kupovali od http://www.lightningtrigger.com/.

Myslím, že platba jde jen zasláním čísla karty prodejci emailem nebo sdělit telefonicky. Já jsem zvolil první způsob a druhý vlastník zvolil telefonát. Obě cesty byly bez problémů, výrobce jednal rychle a solidně.

Osobně bych i dnes volil triggera od toho výrobce. Jeho kvalita je dle mě stále nejlepší z dostupných informací. Jinde se dá ušetřit značná část peněz, ale je to znát v úspěšnosti zachycení blesků respektive různých okolních světelných ruchů (projíždějící auta a tak)
Solan De Cabras
Příspěvky: 8
Registrován: 19 kvě 2011 20:58

Ok děkuju. Já si taky objednám ale jde mi hlavně to ten způsob platby, není časté dávat obchodníkovi číslo karty a zbytek údajů které by se dali zneužít. Ale teď už jsem v klidu, když to tak opravdu dělá běžně. Díky
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Taky jsem se toho způsobu trochu obával, ale když se to tak vezme, tak se stejné údaje stejně vždy obchodníkům poskytují.

Spíš jde o to, že se jedná o nechráněnou komunikaci s citlivými údaji, které může za určitých okolností zachytit někdo jiný. Proto jsem pro jistotu posílal údaje po částech s tím, že jsem si vždy nechal potvrdit přijetí té které části a až poté jsem posílal další část. Možná to bylo přehnané, ale pan Rich Davis byl vstřícný a jak píši, vše šlo hladce.
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Zdravim, nejakou dobu to tu procitam a mam otazku.
Chtel bych si poridit trigger, akorat jsem na vazkach. Mam canon eos 450D a docetl jsem se,ze ma "pomalou" zaverku. Chtel bych znat nazor zkusenejsich, jestli ma cenu ho koupit. Ty levnejsi podle reakci nestoji za nic a nerad bych vyhodil penize do vzduchu. Otazka je : Koupit drazsi trigger,nebo fotit kontinualnim snimanim? Jsem absolutni zacatecnik.
Diky za rady, a preju haldu blesku
Yany
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Zdravím...

díval jsem se na specifikace pro Canon EOS 450D a podle všeho by měl mít zrovna tenhle model docela rychlou závěrku... kolem 55 ms, což je dobrá hodnota... viz tabulka zde: http://store.lightningtrigger.com/compatibilty.aspx a model EOS Digital Rebel XSi (americké označení pro 450D). Investovat do lepšího triggera je rozhodně dobrej nápad, pokud na to máte. Alespoň bude pak držet krok, až třeba jednou vyměníte dnes již starý Canon 450D za něco novějšího. Nehledě na to, že ty levnější modely triggera mají často pochybnou kvalitu... o tom se debatuje např. zde: viewtopic.php?f=14&t=1355
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Diky, to bylo rychly.
Jeste jedna otazka. Od jake ceny ci znacky ma cenu neco kupovat? Koukal jsem na odkazy z USA a i na fotoskoda. Ma cenu to brat tady z CR, nebo si ho nechat poslat zpoza velke louze?
Diky za trpelivost ;)
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Nevím, zda na to dokážu vhodně odpovědět... jsem zvyklý si připlatit za kvalitní věci, ale někdo třeba umí nakoupit dobře i za levnější peníz... (Navíc se teď někteří snaží o domácí výrobu i tady v ČR, ale zatím nebylo dost příležitostí pro testování v terénu) Snad se vyjádří ještě někdo další, jak a s čím je spokojený... Primárně bych snad jen varoval před značkou Ubertronix. Dost taky podle posledních zpráv od kolegů blbnou starší modely od AEO Photo. On je obecně problém, že většina triggerů je totiž konstruována tak, že reagují na změnu intezity osvětlení, což s sebou nese nutně nevýhody, protože vám trigger aktivuje vzdálené blikající světlo na stožáru, projíždějící auto nebo třeba taky mávnutí ruky před čidlem. Některé novější modely mají jakési štelovátko na nastavení citlivosti, ale opět dle ohlasů člověk víc nastavuje, než by fotil. U kvalitního triggera je výhodou plná automatika a detekce infračerveného spektra blesků. To např. splňuje značka http://store.lightningtrigger.com.
Zde je video, čeho je tento konkrétní trigger schopný: https://www.youtube.com/watch?v=SjusSUaFMEo
drozdovna
Příspěvky: 10
Registrován: 12 úno 2016 17:57

Jsem ve fotografování blesků úplná začátečnice. Je Trigger nezbytný nebo je to pouze usnadňující pomůcka? :?:
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Pro focení blesků ve dne je trigger nezbytnost, ale pro noční focení není třeba...
Odpovědět

Zpět na „Doporučené vybavení“