Metogalerie A.S.S.

Máte dotaz ohledně fungování našich webových stránek ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Jelikož jsou v mnoha tématech na tomto fóru příspěvky ohledně meteogalerie, tak by snad bylo lepší založit úplně vlastní téma než prznit jiné tím, co tam nepatří.

Zpočátku, když jsem začínal fotit, tak jsem si myslel, že moje fotky jsou ty nej..... :D a byl jsem naštvaný, že mi je nikdo z A.S.S. nezveřejnil. Potom jsem hledal možnosti, jakým způsobem bych je mohl zveřejnit. Tehdy jsem o vlastních stránkách ještě neuvažoval, tak jsem hledal, hledal až jsem našel. Jednoznačně nejlépe vychází fotoalba na rajčeti (http://www.rajce.idnes.cz/). Byl jsem asi první z tohoto fóra :P , kdo je začal používat a věřte nebo ne před rokem měl tento systém docela těžké porodní bolesti a bylo to utrpení nějaké album editovat apod., ale myšlenka byla více než dobrá a postupem času vznikl server, kde můžete posílat své fotky a správa těchto fotek je nanejvýš jednoduchá. Tím jsem zabil dvě mouchy jednou ranou. Fotky budou na webu volně dostupné a skutečně jen ty nejlepší se snažím posílat na A.S.S. (mimochodem, už jsem dlouho nic neposlal, protože nebylo co). Navíc tím jak roste počet pozorovatelů, tak roste i počet fotek, které jsou zasílány na tento web a opravdu bych nechtěl být v kůži správců v sezóně, kdy týdně může chodit až několik set fotek a vybírat právě ty nejlepší a navíc ještě do toho dělat vlastní pozorování. Zamyslete se na tím a posílejte opravdu jen to skutečně nej...... . Ulehčíte tím život několika lidem. :D

Ps: Odpoledne napíši i nějakou kritiku ;), abych se Vás jenom nezastával.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

dobrmanek píše:Jelikož jsou v mnoha tématech na tomto fóru příspěvky ohledně meteogalerie, tak by snad bylo lepší založit úplně vlastní téma než prznit jiné tím, co tam nepatří.

Zpočátku, když jsem začínal fotit, tak jsem si myslel, že moje fotky jsou ty nej..... :D a byl jsem naštvaný, že mi je nikdo z A.S.S. nezveřejnil. Potom jsem hledal možnosti, jakým způsobem bych je mohl zveřejnit. Tehdy jsem o vlastních stránkách ještě neuvažoval, tak jsem hledal, hledal až jsem našel. Jednoznačně nejlépe vychází fotoalba na rajčeti (http://www.rajce.idnes.cz/). Byl jsem asi první z tohoto fóra :P , kdo je začal používat a věřte nebo ne před rokem měl tento systém docela těžké porodní bolesti a bylo to utrpení nějaké album editovat apod., ale myšlenka byla více než dobrá a postupem času vznikl server, kde můžete posílat své fotky a správa těchto fotek je nanejvýš jednoduchá. Tím jsem zabil dvě mouchy jednou ranou. Fotky budou na webu volně dostupné a skutečně jen ty nejlepší se snažím posílat na A.S.S. (mimochodem, už jsem dlouho nic neposlal, protože nebylo co). Navíc tím jak roste počet pozorovatelů, tak roste i počet fotek, které jsou zasílány na tento web a opravdu bych nechtěl být v kůži správců v sezóně, kdy týdně může chodit až několik set fotek a vybírat právě ty nejlepší a navíc ještě do toho dělat vlastní pozorování. Zamyslete se na tím a posílejte opravdu jen to skutečně nej...... . Ulehčíte tím život několika lidem. :D

Ps: Odpoledne napíši i nějakou kritiku ;), abych se Vás jenom nezastával.
souhlas .. k tomu co je pro nás nejlepší, třeba vocení Cu con a Cb i když to vypadá pěkně, tak to může být"tuctovka" kterých je (podobných) víc než dost, tam je těžké to pak posuzovat, pokud to není něco opravdu extra
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Jsem čekal, že bude víc reakcí, no nic.

Co se mě nelíbí (hlavní výtka)
Foto týdne: Já osobně bych nechal hlasovat o fotku týdne a to tím způsobem, že by byly vystaveny hned tři fotky (je možné, že někdy může být problém, najít hned tři kvalitní fotky), které by se ucházely o tento titul. Ne vždy je totiž ta nejlepší fotka zařazena do této kategorie. Jen můj subjektivní dojem :)
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

asi je to moc dole ... občas to také přehlídnu ;)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

dobrmanek píše:Jsem čekal, že bude víc reakcí, no nic.
Já jsem zase čekal na tu odpolední kritiku... ;)
dobrmanek píše:Co se mě nelíbí (hlavní výtka)
Foto týdne: Já osobně bych nechal hlasovat o fotku týdne a to tím způsobem, že by byly vystaveny hned tři fotky (je možné, že někdy může být problém, najít hned tři kvalitní fotky), které by se ucházely o tento titul. Ne vždy je totiž ta nejlepší fotka zařazena do této kategorie. Jen můj subjektivní dojem :)
Myšlenka s hlasováním o foto týdne je určitě zajímavá a nepopírám, že by to bylo férovější než současný systém.
Problém je ale v tom, že se často vyskytne období, kdy se delší dobu nic neděje a je vůbec problém vybrat jednu jedinou fotku na "foto týdne". Proto taky dochází k situaci, že foto týdne na stránkách "visí" občas týdny dva nebo dokonce i déle. Nevím, jak bychom pak hledali hned tři fotky jako adepty na foto týdne.
Další věc je ta, že v okamžiku, kdy se rozhodneme obměnit foto týdne, tak zrovna nemusíme mít ty nejlepší fotky a proto nám pak nezbývá nic jiného, než tam dát to, co je zrovna k dispozici. No a když pak dva dny poté přijde hromada pěkných fotek, taky nás mrzí, že zrovna ony nemohou být aktuálně vybrány jako fotky týdne. :( Většinou se je ale snažíme zařadit do týdne následujícího, když to jde.

Buhužel, všechna posuzování fotek jsou přesto silně subjektivní, a tak nemůžeme nikdy uspokojit každého.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No já bych měl zase návrh na soutěž "konvektivní" foto roku, jak to kdysi dělal Roman Maňák. Odměna sice nebyla pokud vím žádná, ale potěší to, když ta moje fotečka se dobře umístí.
Skončil jsem tuším těsně "pod bednou" na 4. místě asi z 10...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:No já bych měl zase návrh na soutěž "konvektivní" foto roku, jak to kdysi dělal Roman Maňák. Odměna sice nebyla pokud vím žádná, ale potěší to, když ta moje fotečka se dobře umístí.
Skončil jsem tuším těsně "pod bednou" na 4. místě asi z 10...
To určitě uskutečníme koncem roku ;) . Koneckonců už něco podobného na našem webu jednou nebo dvakrát proběhlo... tady se můžete podívat: http://www.bourky.com/ankety_vysledky.php :) . Loňské nejlepší fotky sice v žádné anketě nebyly, ale dali jsme je do kalendáře pro letošní rok.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

dobrmanek píše:Co se mě nelíbí (hlavní výtka)
Foto týdne: Já osobně bych nechal hlasovat o fotku týdne a to tím způsobem, že by byly vystaveny hned tři fotky (je možné, že někdy může být problém, najít hned tři kvalitní fotky), které by se ucházely o tento titul. Ne vždy je totiž ta nejlepší fotka zařazena do této kategorie. Jen můj subjektivní dojem :)
Souhlasím s dobrmánkem. Do kategorie "Foto týdne" bych dával asi jiné fotografie. To že "se každému líbí něco jiného" je, jak stále více zjišťuji, tak markantní, že to co by někdo ani nefotil jiný považuje za úlovek sezony a naopak. :D Přikláním se proto taky k hlasování. Zároveň si dávám za úkol vymyslet, jak by to přesně mělo vypadat.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:
dobrmanek píše:Co se mě nelíbí (hlavní výtka)
Foto týdne: Já osobně bych nechal hlasovat o fotku týdne a to tím způsobem, že by byly vystaveny hned tři fotky (je možné, že někdy může být problém, najít hned tři kvalitní fotky), které by se ucházely o tento titul. Ne vždy je totiž ta nejlepší fotka zařazena do této kategorie. Jen můj subjektivní dojem :)
Souhlasím s dobrmánkem. Do kategorie "Foto týdne" bych dával asi jiné fotografie. To že "se každému líbí něco jiného" je, jak stále více zjišťuji, tak markantní, že to co by někdo ani nefotil jiný považuje za úlovek sezony a naopak. :D Přikláním se proto taky k hlasování. Zároveň si dávám za úkol vymyslet, jak by to přesně mělo vypadat.
To je všechno pěkné, ale chtělo by to asi další nadšence, kteří by se o toto starali. Předpokládám, že administrátoři serveru bourky.com toho všeho mají nad hlavu... ;)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 91
Registrován: 05 srp 2008 00:06
Bydliště: Galanta - Podunajská nížina (JZ Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Ahoj.Mohol by mi niektorý admin vysvetliť prečo som bol "banned" z Meteogalerie? Však som nestihol poslať ani jednu fotografiu. :x
Díky.
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

karas píše:Ahoj.Mohol by mi niektorý admin vysvetliť prečo som bol "banned" z Meteogalerie? Však som nestihol poslať ani jednu fotografiu. :x
Díky.
Zdravím, to je jednoduché. Do meteogalerie Vás nebo kohokoliv jiného nového musí nejdříve registrovat administrátor stránek.
Než se tedy začnete kdokoliv rozčilovat, přečtěte si, prosím, FAQ v Meteogalerii.
Díky za pochopení. ;)
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 91
Registrován: 05 srp 2008 00:06
Bydliště: Galanta - Podunajská nížina (JZ Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Jan Drahokoupil píše:
karas píše:Ahoj.Mohol by mi niektorý admin vysvetliť prečo som bol "banned" z Meteogalerie? Však som nestihol poslať ani jednu fotografiu. :x
Díky.
Zdravím, to je jednoduché. Do meteogalerie Vás nebo kohokoliv jiného nového musí nejdříve registrovat administrátor stránek.
Než se tedy začnete kdokoliv rozčilovat, přečtěte si, prosím, FAQ v Meteogalerii.
Díky za pochopení. ;)

No ja som sa pokúšal registrovať aj viackrát, ale nejak to nešlo (vypisovalo to nejaký problém s registráciou) a potom som bol "vykopnutý".Nerozčuloval som sa, len som nechápal čo sa deje.Ďakujem za vysvetlenie, a sorry za otravovanie. :oops:
Som tu nováčik, a je tu pár vecí ktoré neviem nájsť.Ešte raz sorry ;)
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 91
Registrován: 05 srp 2008 00:06
Bydliště: Galanta - Podunajská nížina (JZ Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Ešte Vás trocha pootravujem: do Meteogalerie je treba sa zaregistrovať zvlášť, alebo platia existujúce prihlasovacie údaje?Nebudem už radšej experimentovať ;) ,radšej sa opýtam. :D
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

karas píše:Ešte Vás trocha pootravujem: do Meteogalerie je treba sa zaregistrovať zvlášť, alebo platia existujúce prihlasovacie údaje?Nebudem už radšej experimentovať ;) ,radšej sa opýtam. :D
Napište někomu z autorů stránek pro vytvoření profilu v meteogalerii. Jméno a heslo si zvolíte sám a tedy může být klidně stejné jako sem do fóra. ;)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Pro současné přispěvatele v meteogalerii:

Vzhledem k množícím se snímkům s astronomickou tématikou jsme založili nové album s názvem Astro. Sem tedy můžete směřovat své případné snímky noční oblohy atd. ;)
Fotky, které byly doposud v albu Ostatní a patří do nového alba, sem byly přesunuty.
Odpovědět

Zpět na „Webové stránky www.bourky.com“