Lovci bouří na Primě

Odkazy na nové zajímavé stránky nebo události na internetu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Možná také sledujete sérii dokumentů "Lovci tornád" na Prima ZOOM. Je super že konečně začli něco takového dávat i u nás, ale přiznám se - dost mně to zklamalo.
Za prvé ten otřesnej překlad - s angličtinou na tom moc dobře nejsem, ale i tak můžu říct, že ten kdo to překládal o bořkách patrně skoro nic nevěděl. Mohli si k tomu aspoň pozvat nějakého odborníka na počasí. Na tyhle filmy koukaj více méně jenom lidi co se o bouřky zajímaj, takže každej posluchač to hned prokoukne. Věci jako když před skupinou lovců udeří blízký blesk a slovní komentář zní "Nádhernej oblak země!" - takovejch je tam plno. Pak taky ty rychlosti postupu bouřek. Asi 4x mluvili o rychlosti postupu bouřky, vždy to bylo přes 100 km/h, jednou dokonce 142 km/h... nevim jaká může tato rychost být, ale spíš bych řekl že bude tak 3x menší. Jestli to náhodou nezapomněli převést z těch jejich uzlů nebo co to tam maj.
No a pak ten samotnej film. Naprostá většina záběrů je s popředím volantu, šermujících rukou unešených lovců a zacákanýho okna. Většina takovýchle záběrů kvalitou odpovídá Holywoodskejm katastrofickejm filmum, který se daj natočit s větrákem a konví vody. Kdyby aspoň chvíli přestal mlít a nechal kameru pár vteřin na tom mraku kterej za ten pohled myslim stojí. Jedou, záběr z okna na bouřku, za pár vteřin tím směrem je zase úplně jiná bouřka... Taky se mi zdá, že stejný fotky se objevujou v rámci různých výjezdů. Tohle myslim vůbec nemaj zapořebí.
Naopak opravdu kvalitní a autentický výsledek je ten průjezd tornádem - nemám připomínek!
Přesto přiznávám, že na to koukám a lepší něco než nic.
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Podobné dokumenty mě už nezajímají, protože v nich vystupují častěji lovci dolarů než bouřek, a potenciální kandidáti na Darwinovu cenu.

Nicméně jsem se na ten díl podíval alespoň ze záznamu. Opravdu jsem nebyl zklamán, protože jet autem přes FFD do mezocyklóny rychle se pohybující HP supercely opravdu psychicky zdravý člověk nemůže. Další díly už raději sledovat nebudu, protože to už bych mohl rovnou začít sledovat i televizní zprávy na Nově :-)

Jediné pozitivum tam byla legenda Jon Davies.
Odpovědět

Zpět na „Novinky na internetu“