Přednáška o meteorologii pro amatérské astronomy

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
Odpovědět
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Zdravím vespolek,
kamarád shání někoho na přednášku o meteorologii na astronomické setkání Podzimní MHV 2014 (akce ČAS zajišťovaná PP ČAS)
26. -28. září 2014, Zubří
MHV
Pro velký úspěch pořádá Pražská pobočka České astronomické společnosti v září 2014 již 16. setkání uživatelů astronomických dalekohledů s nočním i denním programem, které se bude konat tradičně v rekreačním areálu BVV v Zubří ( š: 49°34’44″, d: 16°07’30″, h: cca 730 m ) u Nového Města na Moravě. MHV neboli Mezní hvězdná velikost je setkání astronomů amatérů pod tmavou oblohou. Je vynikající příležitostí k výměně zkušeností, porovnání techniky a samozřejmě společnému pozorování a to nejen pro pokročilé, ale zejména pro začínající. Ubytování, strava a případný společný program (přednášky, debaty a posezení) jsou zajištěny.
Pozvánka, program a přihlašování budou zveřejněny před akcí.
Kapacita areálu je okolo 85 lidí. I tentokrát budou k vidění vedle (snad) jasné oblohy i technické mnohé zajímavosti. Nezapomeňte vzít to, co doma nepotřebujete, na astroburzu.

Jedná se o obecnou přednášku o počasí, hlavně krátkodobá předpověď kvůli astronomickému pozorování, vliv meteorologie na seeing (turbulence v atmosféře ovlivňující astronomická pozorování), základní předpověď dle druhů oblaků apod.
Přednáška je s honorací mezi 1200-1500Kč a proplácí se výdaje na cestu.
V případě, že by jste měli zájem, tak mě prosím kontaktujte na honza.cb@gmail.com

Díky.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Ladik82
Příspěvky: 15
Registrován: 09 dub 2012 20:50
Bydliště: Nýdek 415 - 996 mnm

Zubří u Valmezu ?
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Zubří u Nového Města na Moravě. Byl jsem tam v květnu. Je to areál uprostřed ničeho, takže je tam klid, dobře zařízené dřevěné chatky i zděná chalupa s pokoji. Více na http://www.rszubri.cz/
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

honza.cb píše:Zubří u Nového Města na Moravě. Byl jsem tam v květnu. Je to areál uprostřed ničeho, takže je tam klid, dobře zařízené dřevěné chatky i zděná chalupa s pokoji. Více na http://www.rszubri.cz/
Honzo,

měl bych taky otázku. Už jsi v tom areálu někdy byl? Díval jsem se na jejich webovky a nevypadá to zle. Dokonce mě napadlo, že by se tam dal někdy v budoucnu uspořádat bouřkový seminář místo neslavně zavřených Radostovic...

Každá reference by se hodila.

Díky moc.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“