Uchycení meteostanice na střeše paneláku?

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Jelikož uvažuji o koupi meteostanice VENTUS 155, tak ted resim, jak by sem jí mohl někde upevnit. No za oknem to nemá cenu, ale co na střechu osmi patrového paneláku přičemž já bydlím ve čtvrtém patře? Zajímalo by mě jestli stím nemá někdo zkušenosti, jelikož je přeci zakázáno tam chodit, ale co získat nějaké povolení? Já vím je to možná pitomost, ale proč se přeci jenom někoho nezeptat? Za to nic nedám no. ;)
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Je otázka jestli to má cenu pořizovat dávat senzory někam do takových výšek postrádá smysl teplota se měří ve 2m srážky v 1,5m vítr v 10m bude to asi dost zkreslený ty meteodata a hlavně podstatná věc pochybuji, že konzole bude komunikovat se senzorama ze střechy 8 patro do 4 patra je to tuším bezdrátová stanice???? no to bych neriskoval ani náhodou - když už tak kabelovou stanic s tím bezdrátem bys měl určitě problém.
Myslím si že tam budeš mít hodně mínusů pro to aby jsi takovoudle meteostanici pořizoval.Uvidíš sám-stanice co jsem se díval teda nic moc na dnešní dobu(dlouhý interval na měření atd.) ale pro tu střechu by to asi stačilo až na ten bezdrát ten bude problém sice tam je udávaný dosah 70-100 m ale ve volném prostoru zdi,kovy atd. to strašně ovlivňují a nemusí to pak fungovat ani na 2 metry-vlastní zkušenost s bezdrátem měl jsem kolikrát co dělat abych našel vhodné místo a to bydlím na baráku.
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

To jsem si take uvedomoval, zdi, železná výpln panelu... No ono to je do posledniho patra cca15 metru. A když tak odbočim, já vím že neni meteostanice nějak nejlepší, ale chci dát maximálně 3500kč víc ne. Jestli znáte lepší uvítal bych radu. A nechci mít zase tu meteostanici na parapetě za oknem... Je to kompromis...ale každopádně ti děkuju za upozornění ;)
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

I tak si myslím že s tím signálem budeš mít problém uvidíš zjistíš to stejně až tam dáš stanici jestli se bude strácet signál.... :)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

pokud máš balkon na severní stranu tak radši tam ... viz možný problém se signálem, dále ano povolení na střechu, ale stačí se něco pokazit (třeba signál) a lítat tam pořád nahoru, hlavně jestli by to někdo povolil - jednou dvakrát možná, ale kdyby začlo zatejkat, tak by bylo, žes to nějak poškodil ...
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Bohužel balkon jsem mel, ale po přestěhování už neni. No to je pravda, musel bych být i opatrný abych něco nepoškodil. No, a docela bych se bál třeba při bouřce, aby do ní nepraštil blesk. No a vubec jak vysoko bych jí měl upevnit? Mam i kontakty, takže by mi nějakou tu konstrukci svařili. Zatím uvidím....chci se už předem připravit abych pak neskončil na střeše a najednou nevěděl co a jak a jak už jste říkal jít tam jednou nebo dvakrat ale chodit tam neustale tak to by asi nebyli šťastný. :)
Snad se sezóna 2012 povede...
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“