Extrémní počasí 3. dubna 2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Větřkovice - celý den polojasno, beze srážek
Fulnek (12 km na jih od Větřkovic)- Silné krupobití. Souvislá vrsta krup přes 5 cm
Okolí Potštátu - Silná sněhová vánice. Vrstva sněhu až 10 cm

jedno offtopic (to se skutečně stalo, ale ne mě)

Co dokaže vítr.
Na zahradě mám meruňky a aby se při větru nevyvrátily, tak jsem k nim dal dřevěné kolíky. Jednou odpoledne přišel silný vítr a jedna nevydržela nápor větru a vyvrátila se. Přemýšlel jsem co s tím. Po ruce železná trubka, tak jsem šel. Beru kladivo, ale moc se tomu nechce, tak jsem tomu dal co proto. Zahnal jsem se co to šlo, v ten okamžik vystřelil z trubky půlmetrový plamen, chvilku jsem nevěděl co se děje. Přemýšlel jsem o blesku, ale ten to být nemoh, obloha vymetená nikde ani mráčku. Hmm, tak jsem na tu trubku šáhl.............. . No hned jsem poznal co to bylo, dostal jsem takovou pecku, že ještě půl hodiny jsem se třepal. Za chvilku soused, že jim nejde proud a co se jako stalo. No, výsledek,půl ulice bez proudu. Přijeli elektrikáři a že to spraví. Z chvilky se nakonec vyklubaly dvě a půlhodinky kvůli dvěma vyřehtaným eletrikářům. No, sem tam se některý ze sousedu znejapným usměvem zeptá, jak, že chutnaly meruňky. Nu což, to je život …………
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“