Tromby 20.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
JarmilPrdel
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2009 16:03

Docela mi zaráží fakt, že se zde toto neřeší. Já osobně jsme z plzeňska, ale dost mi to zajímá, když se vyskytne tromba nad ČR a v tomto případě dokonce i tromby! Podívejte se sami : http://www.chmi.cz/torn/cases/20090620/20090620.html .
Lurtz
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2009 20:47
Bydliště: Rajec (Slovensko, okr. Žilina)

Tak to som netušil...super...škoda, že u nas na Slovensku, bud sme slepi, alebo sa taketo pekne tromby nevyskytuju...btw ta panorama s tymi 4 trombami to je bomba :o
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravim, ano tyto jevy se nad našim uzemim vyskytuji, dnes fouka
JarmilPrdel píše:Docela mi zaráží fakt, že se zde toto neřeší. Já osobně jsme z plzeňska, ale dost mi to zajímá, když se vyskytne tromba nad ČR a v tomto případě dokonce i tromby! Podívejte se sami : http://www.chmi.cz/torn/cases/20090620/20090620.html .
3,14ranha
Příspěvky: 8
Registrován: 16 čer 2009 20:44
Bydliště: Olomouc

áááá :shock: to bylo doslova za humny!! škoda že jsem v tu dobu dospával bouřlivý pátek :( :(
GP68
Příspěvky: 12
Registrován: 20 čer 2009 11:59
Bydliště: Olomouc

můžete se podívat na trochu víc fotek na
http://pg68.rajce.idnes.cz/Tromby_u_Nam ... 009/#album
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

nadherne nieco.. u nas na slovensku sme tiez toto zaznamenali, aj ked to bola iba jedna, sice este v minulom roku ael stalo to za to.. cely vyvoj az po zanik trval iba 2 minuty... inak to, v akej oblacnosti a podmienkach tieto ceske tromby vznikli, je viac ako zaujimave .. skoda, ze u nas na slovensku ich nie je extra vela a aj ked sa najde nejaka, tak bud trva kratko, alebo je nevyrazna, takze odfotit je to dost problem..
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Já jsem měl ten tmavý pás oblaku ze kterého vznikly tromby v sobotu dopoledne přímo před sebou, když jsem jel autem. Ale bohužel to bylo zhruba půl hodiny potom, co tam ty tromby byly. škoda. Zase mě to včera pěkně nadzvedlo když jsem se to dozvěděl.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tam na to místo v poslední době vyjíždím k bouřkám a čekám na trombu. Jednou nevyjedu a tromb plný nebe... :evil:
JarmilPrdel
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2009 16:03

Jestli tam jezdíš, jen když jsou bořky, tak to se nedivim, že si tam teď nevyrazil, portože ty tromby byly údajně jen z cumulů a stratocumulů viz. članek na chmu.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

JarmilPrdel píše:Jestli tam jezdíš, jen když jsou bořky, tak to se nedivim, že si tam teď nevyrazil, portože ty tromby byly údajně jen z cumulů a stratocumulů viz. članek na chmu.
To je právě nejvíc zarážející...
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak takhle vypadaj opravdový tromby narozdíl od těch mejch vysrávek který fotim a jsou vždycky někde na hranici identifikovatelnosti. Asi budu muset vyfotit už konečně opravdovou trombu. :D
Čtyry tromby v jednoum záběru v ČR, to fakt nechápu. Viděl jsem to zatím jen na jednom obrázku někde od moře. Od nás jsem zatím neviděl snad ani 2 tromby na jednom obrázku.
Ty tromby z kumulů (+ v situacích, kdy by to člověk nečekal), to je docela zajímavý téma. Minulej rok nás tady na Kladensku taky jedna taková vyšplouchla, když si klidně přišla co to nikdo nečekal. A myslim že taky snad z kumulu nevo nějaký přeháňky nanejvýš. I z toho co jsem já pozoroval, tak jen necelá polovina je z bouřky a několik jich je jen z kumulů. Co se týce bouřek tak vždy jen slabé. Zajímavej trend...
JarmilPrdel
Příspěvky: 5
Registrován: 27 kvě 2009 16:03

Člověk čeká na supercely a přitom stačí přeháňky...:) Já osobně jako silnej amatér se začínam přesvědčovat, že celkově v přírodě je možný vše a předevsím, když to člověk nejméně čeká.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“