Bouřky 26.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Pár blízkých blesků tu bylo, ale struktura mraku nic moc a hlavně mě ta jádra pěkně obešla. :(
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Na Barrandově bouřka s přívalovým deštěm. Blesky pouze CC ale velmi blízké (bylo dost explozivních hromů).
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Lurtz
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2009 20:47
Bydliště: Rajec (Slovensko, okr. Žilina)

U nás (Rajec) dnes okolo 16,00 prišla pekná búrka z Východu, blesková aktivita stredná,približne 20 hromov som počul, dva údery pod 500 metrov, no úhrn zrážok predpokladám dosť veľký. Keďže nemám zrážkomer, neviem povedať koľko , ale pršalo dosť husto asi 20 minut... potok, čo je pred domom pekne rozvodnilo, ale nevylial sa. Nebolo to moc fotogenické, tak som nefotil, na radare mala bunka červenú farbu (okolo 50 dB). Za ňou nasledovala ďalšia bunka, ale tá bola slabá, ani z nej nepršalo, ani blesky.... uvidíme, čo ešte príde, na východe Slovenska sa to pekne rozrastá, ak to nepokape, tak bude ešte husto
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak tady nakonec taky slušnej přívalák, tak 4 CG blesky kolem 1 km a hromada vzdálenejch CC. Takže nakonec spokojenost, ikdyž zase žádnej extrém! :lol:
caca
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2009 18:19
Bydliště: Znojmo

K nam se bliži dnes již třeti bouřka. Už jde slyšet hřmění. Doufam že teď pujde přimo přes nas a ne mimo jako dvě předchozí.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Já jen smutně sleduji, jak to všechno roste na "špatné" straně :(
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

DukE píše:Já jen smutně sleduji, jak to všechno roste na "špatné" straně :(
Nejhorší to máme za poslední 3 dny my. Jen předevčírem napršely desetiny mm. Přitom jsme na V, kde by toho mělo být nejvíc, stejně jako na stř. Moravě. Už kolem prošlo snad 10 Cb s krásnou strukturou. Aspoň jsou fotky... :)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

To snad NENI PRAVDA! Úplně to vyhaslo před náma. Nebude u nás vůbec nic. Aktivní je to akorát jižně od nás. Slyšel jsem jemom několik vzdálených hromů.
Dneska jsem teda (jako vždycky) dost zklamanej.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

DukE píše:Já jen smutně sleduji, jak to všechno roste na "špatné" straně :(
Minimálně kovadliny musely být v minulých dnech a dnes vidět. A soudě dle některých radarových odrazů i s přestřelujícími vrcholy. Moc bych si nestěžoval, v Mexiko City člověk kromě pár blesků nevidí vůbec nic. A až přijedu, měsíc zas bouřka nebude.
Uživatelský avatar
Matěj Grék
Příspěvky: 158
Registrován: 22 bře 2009 15:58
Bydliště: Ostrava-Bělský les

Janek píše:
DukE píše:Já jen smutně sleduji, jak to všechno roste na "špatné" straně :(
Nejhorší to máme za poslední 3 dny my. Jen předevčírem napršely desetiny mm. Přitom jsme na V, kde by toho mělo být nejvíc, stejně jako na stř. Moravě. Už kolem prošlo snad 10 Cb s krásnou strukturou. Aspoň jsou fotky... :)
Já taky tady u Bělského lesa v Ostravě sleduji jen jak to tu všechno chcípá nebo míjí. Dobrou bouřku jsem nezažil dobrý měsíc
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak už to tady přešlo, nebylo to tak špatné :devil: .
Hlavně se to vyvinulo strašně rychle. Když jsem to vyjela tramvají trochu omrknout o pár stanic výš, vypadalo to nemastně neslaně, ale než jsem se stačila vrátit což bylo 5-10 min., nebe úplně potemnělo. Zbytek jsem sledovala pod loubím (viz pár fotek). Kladu si otázku, do jaké míry je to bezpečné. Jinak kromě asi 2 CG jsem pozorovala spíš jen světelné záblesky, bohužel se mi je nepodařilo vyfotit (vzhledem k mému technickému antitalentu ani nevím, jestli to na mém mju 700 jde jinak, než "náhodou" :lol: )
Jinak srážky byly chvíli i docela silné.

http://ditaf.rajce.idnes.cz/Bourka_26.6.09
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Štěpán Krejsek píše:Dnes docela výrazná situace. Odpoledne vývoj sql na Z Moravě a v Rakousku a ted to vypadá na sql v Čechách. Buňky vypadají docela mohutně a občas to vyhodí odraz 56 nebo dokonce 60 dbz.
Hlavně mi ale přijde, že se to organizuje víc, než předpovídal skywarn nebo estofex.
Nemůžu tak úplně souhlasit. Na té západní lajně se po celou dobu vyskytovaly spíš jen slabé, plošně omezené bouřky, které občas doplnila středně intenzivní bouřka - jako třeba ty dvě nad prahou. Hnědé odrazy sice jsou, ale na tak malé ploše, že to lze skoro zanedbat. Trochu výraznější to bylo třeba na JZ Slovenska, jinak žlutá až oranžová, jak bylo předpovězeno, naprosto dostačuje.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Amerika píše:
Štěpán Krejsek píše:Dnes docela výrazná situace. Odpoledne vývoj sql na Z Moravě a v Rakousku a ted to vypadá na sql v Čechách. Buňky vypadají docela mohutně a občas to vyhodí odraz 56 nebo dokonce 60 dbz.
Hlavně mi ale přijde, že se to organizuje víc, než předpovídal skywarn nebo estofex.
Nemůžu tak úplně souhlasit. Na té západní lajně se po celou dobu vyskytovaly spíš jen slabé, plošně omezené bouřky, které občas doplnila středně intenzivní bouřka - jako třeba ty dvě nad prahou. Hnědé odrazy sice jsou, ale na tak malé ploše, že to lze skoro zanedbat. Trochu výraznější to bylo třeba na JZ Slovenska, jinak žlutá až oranžová, jak bylo předpovězeno, naprosto dostačuje.
V předpovědi se píše o organizaci do multicel, s sql, byť slabými, se nepočítalo. O tom, že by nedostačoval level 1 jsem vůbec nepsal a ani o tom neuvažoval. Ty projevy se do výstrahy zřejmě skutečně vešly. Spíše jsem chtěl poukázat na větší sílu bouřek než v předešlých dnech, kdy toto nebylo.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak tu potvoru sleduju zdálky (je cca. 10 - 15km) odsud a fotim (ikdyž toho na focení moc není) a najednou CG+ přímo z kovadliny. Úder pod 100m rána jako zděla. Ještě teď špatně slyšim.
EDIT 20:12 : tak se to sem navalilo. blesková aktivita celkem nízká, zato zalejvací aktivita je na dobré úrovni. Truhlíky na východním okně už jsou krásně prolité :lol:
Naposledy upravil(a) honza.cb dne 26 čer 2009 19:16, celkem upraveno 1 x.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Kurňa, tak konečně se zdálo že jedna bouřka si to namířila sem a držela se fakt dlouho, ale kdesi nad Šternberkem chcípla. Zatím co na horách stejně jako včera roste věž za věží a za kopcem na Javornicku je to šílenější než včera a nechci vidět ty místní potoky :tmi: Bělá opět vyskočila na 3.SPA a místní říčka Vidnávka taky a to je dost špatný :(
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Kdo může,tak mě kopněte do zadní části těla. Já jsem na sebe tak nasranej, že to ani nemůže být pravda. V posledních dnech si ze mne bouřky dělají dobrý den a dnešek nebyl vyjímkou. Kdybych psal svoje pocity, tak by nějaký admin udělal banned.

Tohle přecházalo před chvílí kolem Větřkovic. Jen taková otázečka, supercela to asi nebyla, co ? Ale ta podoba tam je. Později dám fotky i na rajče.

http://img151.imageshack.us/img151/6992/panoramar.jpg
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

dobrmanek píše:Kdo může,tak mě kopněte do zadní části těla. Já jsem na sebe tak nasranej, že to ani nemůže být pravda. V posledních dnech si ze mne bouřky dělají dobrý den a dnešek nebyl vyjímkou. Kdybych psal svoje pocity, tak by nějaký admin udělal banned.

Tohle přecházalo před chvílí kolem Větřkovic. Jen taková otázečka, supercela to asi nebyla, co ? Ale ta podoba tam je. Později dám fotky i na rajče.

http://img151.imageshack.us/img151/6992/panoramar.jpg
Záleží, jestli tam byla rotace nebo výrazný vertikální pohyb.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

V pásmu Praha-JC začínají naskakovat další buňky, že by další lajna? :-)
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

honza.cb píše:Tak tu potvoru sleduju zdálky (je cca. 10 - 15km) odsud a fotim (ikdyž toho na focení moc není) a najednou CG+ přímo z kovadliny. Úder pod 100m rána jako zděla. Ještě teď špatně slyšim.
EDIT 20:12 : tak se to sem navalilo. blesková aktivita celkem nízká, zato zalejvací aktivita je na dobré úrovni. Truhlíky na východním okně už jsou krásně prolité :lol:
tak to CG je docela síla :o .

Jinak Praha 6 - východ zase zatažený, ale je to spíš takový blivajz.. :^)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Na dnesek si nemuzu stezovat, pekna bourka. Ze zacatku vypadala nic moc ale pak se rozjela. Blesky cc i cg, jeden pekne silny a tlusty to praskl 3 km daleko a byla z toho celkem slusna rana. Tak tlusty blesk jsem videl naposledy loni. Jinak na zadni strane mammaty, krasne cg blesky a temer konstantni hrmeni. Na vychod se vyvijely dalsi vezicky. Srazky byly slabsi, ale po te povodni to bylo jen dobre. Mam i videa.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Ondris píše:V pásmu Praha-JC začínají naskakovat další buňky, že by další lajna? :-)
tak to bude ten můj blivajz :lol: , už tady z něho slabě prší, ale zatím nebouří :lol:
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Budu se opakovat. Ta červená buňka na Z od Karviné vyrostla opět nad námi; na to, že to je Cb cal, docela slušná aktivita! :shock: http://img5.rajce.idnes.cz/d0503/2/2191 ... G_0633.JPG
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Štěpán Krejsek píše:
Amerika píše: Nemůžu tak úplně souhlasit. Na té západní lajně se po celou dobu vyskytovaly spíš jen slabé, plošně omezené bouřky,...., jinak žlutá až oranžová, jak bylo předpovězeno, naprosto dostačuje.
V předpovědi se píše o organizaci do multicel, s sql, byť slabými, se nepočítalo. O tom, že by nedostačoval level 1 jsem vůbec nepsal a ani o tom neuvažoval. Ty projevy se do výstrahy zřejmě skutečně vešly. Spíše jsem chtěl poukázat na větší sílu bouřek než v předešlých dnech, kdy toto nebylo.
Tim nesouhlasem jsem myslel jemom tu tvojí prostřední větu o "mohutných bouřkách", což jsem zapomněl říct. Organizování možná větší bude, to jsem nesledoval.

Jinak ve středních čechách vzniklo dalších několik bouřek až skoro zformovaných do lajny, ale zase to jde jižně, respektive na Slaný míří silnej chcípák.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Janek píše:Budu se opakovat. Ta červená buňka na Z od Karviné vyrostla opět nad námi; na to, že to je Cb cal, docela slušná aktivita! :shock: http://img5.rajce.idnes.cz/d0503/2/2191 ... G_0633.JPG
Situace je tady dost podobná. Pohled na západ.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“