Bouřky 4.7. 2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
U nás nic zajímavého dnes polojasno odpoledne se vytvářely nějaké kumuly ale nic moc.Později k večeru těch kumulů přibývalo a byly i nějaké Cb Z i V od nás.Mraky postupují od SZ až S a dost rychle se mění.Dnes už toho moc nečekám.Zítřek by mohl být zajímavý tož uvidíme.Teplota dosáhla 30°C ted je 28°C.Vítr po delší době SZ-Z 3-6m/s. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Aktuálně bouřka v dálce slyšitelné hřmění a 1 CG blesk ale bouřka nás asi nezasáhne jde dále k JV...
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Ahojte!
Tak konečně obrat. Západní proudění dělá divy. Dnes tady 4 bouřky. Napršelo sice jen 6 mm ale i to potěší. Momentálně je tady bouřka už skoro 3 hodiny. Orografie Krušných hor zase jednou pracuje pro nás. Vznikají stále nová jádra. Snad to vydrží do noci, aby bylo co fotit.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Zdravim. Takže obrat nastal i pro nás, v Toužimi byly 3 bouřky, během tý první jsem byl jak naschvál pryč v Bečově nad Teplou, kterýmu se bouřka vyhnula severně. Druhá byla slabší, pár hromů, slabej déšť, pak odešla na Plzeňsko. Při tý současný třetí jsem byl několikrát úspěšnej při focení blesků, lítaly tu hlavně anwil crawlery+CG blesky v jednom. Teď mírně prší. Jinak mírný zlepšení nastalo už včera, kdy jsem byl s kámošema stanovat na Tepelsku, museli jsme se schovat před přívalákem. Další bouřka byla včera kolem 8.hodiny i s pásovou strukturou a shelf cloudem, viděl jsem ji asi 15 km daleko, přímo nás minula ale v Toužimi si to prej dávala :D , což mě zarazilo při tak mizerný dynamice. (měl jsem ale omezenej výhled). Konečně přišla vláha. Ze všeho jsou videa, takže na Youtube se to časem objeví.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Právě se na Z obzoru blýská ale nehřmí.Je to pěkná podívaná aspoň něco.
Jinak jsem se dnes vytvořil účet na rajče.net a mám tam i první úlovky dnešního cb který se tu vytvořil.
http://mracek189.rajce.idnes.cz/2009-07-04/ kvalita taková střední :o
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
sawyer
Příspěvky: 49
Registrován: 30 dub 2009 21:39
Bydliště: Břeclav

No tak včera to vypadalo zajímavě....už jsem si myslel, že naše Creamfields dopadne jako minulý rok, ale nakonec nás ty hrozivě vypadající blesky minuly...
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
Jarda
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2009 19:01

I na západě Čech se včera dařilo.Přešly nás celkem 3 bouřky s poměrně slušnou bleskovou aktivitou.Silný déšť se nám naštěstí vyhnul.Zde posílám alespoň pár ukázek.Již brzy budu mít na You tube video.Odkaz pak pošlu ;) Místo focení Toužim (Karlovarský kraj)
Blesky 4.7.09
Blesky 4.7.09
Jarda
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2009 19:01

Toužim 4.7.09.
Toužim 4.7.09.
Jarda
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2009 19:01

Pozdě večer se vytvořila bouřka nad Krušnýma horama.I zde byla pěkná podívaná na bleskovou aktivitu kterou tato bouřka přinesla.
Přílohy
Blýskavice 4.7.09 (Krušné hory)
Blýskavice 4.7.09 (Krušné hory)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Ahoj, ze západu hlásím konečně bouřku!
Stačil první den západního proudění a bylo víc bouřek, než za 14 dní neschopné tlakové níže. Přímo ve Slanym prý nic moc, ale vydal jsem se asi 10 km dále na západ na chatu, což bylo dobré rozhodnutí.
Nejdříve snímky za radaru nevypadaly příliš nadějně, protože bouřky byly akorát na horách mimo Krušných, pak ale radar hodil středně intenzivní Cb k nám na příchozí stranu. Cestou na chatu jsem ho pozoroval a viděl jsem jeden blesk do země. Bylo ale jasné, že mine severně. Na chatě pak byly slyšet silné vzdálené hromy, než se rozpadl.
Taky jsem si cestou všimnul několika dalších hlavic, tentokráte už opravdu snad na příchodu. Po příjezdu jsem vyrazil hned na obhlídku a na SZ už byla tmavá základna a doléhaly první hromy. Zatím tak jeden na 2 minuty. Chvíli jsem fotil základnu, pak jsem za ní zpozoroval i srážkové pole, které se zprvu nejevilo tak výrazné. Zálkadna se zvolna přibližovala a začlo jemně pršet. Zamířil jsem domů. Cestou bylo patrné, jak hromů výrazně přibylo a postupně dokonce přerostlo v nepřetržité hromobití. Z chaty jsem pak viděl, jak srážkové pole zesílilo. Postupně déšt sílil, přidaly se velké kapky a asi 10 minut vydržela intenzita silného deště. Výrazně pokledla dohlednost - asi cca 200 m a v krajině byly vidět pruhy srážek hnané větrem. Vítr ohybal stromy. Intenzita hromů také zesílila a asi 3 byly pod 1 km, jeden asi 300 m. Všechny výrazné hromy byly CG se silnými hromy. Déšť byl sice silný, ale tyhle nemohl jentak utlumit.
Během dne dorazily ještě 2 "bouřky", ale vždy to byla kovadlina se slabým deštěm a výhradně CC hromy. Díky dobré dohlednosti se mi podařilo vyfotit několik pěkných kovadlin dále na jihu, některé dokonce až z jižních Čech. Jedna měla krásnou nefalšovaně mlhovitou strukturu. Chystám se to dát na Rajče.
V noci jsem pak pozoroval záblesky, dokonce i na příchozí straně, ale už jsem byl příliš líný než abych vyrazil do terénu něco fotit.
Včerejší den považuju za vydařený. Jedna z mála bouřek tohoto roku.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tady jsou moje včerejší úlovky.

http://hailstorm.rajce.idnes.cz/Bourky_4.7.09/
Uživatelský avatar
PrantlD
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:

V Česku byla krásná tromba. Pozorována byla u Poběžovic:

Obrázek
Zaslala a pozorovala: Věra Luptaková

http://diskuse.in-pocasi.eu/tema-2-1129 ... zovic.html
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“