Co to je za oblak?

Vše co se týká oblaků nejen bouřkových.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Nechci vás nějak obtěžovat, ale dne 25.2. jsem vyděl něco, co kdy před tím ne. Byl to nějaký podlouhlý oblak, který byl zdeformován tak, že vypadal jako skupina šipek nacpaných na sobě, ve směru v kterém ukazují (takto to podobně vypadalo >>>>>>>). Tento jev jsem pozoroval cca 40 minut, kondenzační pás od letadla to být nemohl, mam i pár fotek, ale neni to nanich tak moc spatřitelné.Ale domnívám se že je to nějaký Cirrus (jak takovýto objekt vzniká???). Jsem amater takže jsem v tomhle oboru trochu asi tak "blb". Zatím jsem ještě fotky neinterpretoval nikam na web, takže vložím podle potřeby.
:^)
Snad se sezóna 2012 povede...
martin popek
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2008 15:19
Bydliště: Nýdek

hod sem par fotek.
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

tady je jedna, ale není to tam moc vidět http://picasaweb.google.cz/lh/photo/tsC ... directlink
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

No na tom obrázku to opravdu moc vidět neni, nejsem si ani jistý který z těch mraků to má být. (Ale asi ten největší nahoře.) Každopádně jsou to cirry, který často nabývají dost rozmanitých podob. Šipky zřejmě byly tvořeny jemnými vlákny virga, z nichž se cirry vpodstatě skládají. Akorát že jsou většinou tak promíchaný a zdeformovaný, že už nejdou samostatně identifikovat. Někdy se tvoří ale tak pravidělně, že jsou pak ty útvary dost zajímavý.
Odpovědět

Zpět na „Oblaka“