Bouřky 6.7.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Pohled na čelo bouřky.
Pohled na čelo bouřky.
Aktuální pohled z Prahy - Barrandova:
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

Václav Sedláček píše:
DSC00250.JPG
Aktuální pohled z Prahy - Barrandova:
Pozoruju to a fotím z druhé strany, Chodov... až to přejde dám fotky na net.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Dnešek si snad zaslouží samostatné téma.

Tak konečně po téměř měsíci bouřka. Nejdřív jsem pozoroval jen vlhké postudenofrontální kumuly na západě, pak se ale na někteých začly tvořit hlavice, což bylo překvapení. Když se přiblížíly zazněl první, relativně výrazný hrom. Jak obloha, tak radar ale potvrzovaly, že bouřka mine jižně. Tak jsem čekal jen pár kapek. Potom se ale pro mně z nepochopitelných důvodů srážky bouřky vyhouply i nad nás a hmota bouřky později zakryla celou oblohu. Celkem asi 5 homů, srážky kolísaly až k silnému dešti, úhrn tak 3 až 5 mm.
Naposledy upravil(a) Amerika dne 06 črc 2010 12:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Barrandov už bouřka opustila. Teplota spadla na 17 stupňů, mírný déšť, čerstvý SZ vítr.
Samotná bouřka byla konečně klasická frontová, měla krásný nástup a hezkou strukturu oblačnosti :clap: . Nejbližší úder blesku 1500m, bouřku provázel nárazový vítr až 25 m/s. Vydatné srážky zde byly po dobu 20 minut.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Hlásim se z Nového Strašecí :ugeek: od západu přecházející bouřka měla docela zajímavou strukturu na čele (húlavu), nárazovej vítr asi kolem 15m/s a slabou bleskovou aktivitu, ale některé z blesků byly pod 1 km. Bouři jsem ještě sledoval směrem na východ ke Kladnu, kde se její húlava neustále "vybarvovala" takže kdo se nacházíte ve směru bouře tak se na ní připravte. Po tom měsíci co jsem bouřku neviděl docela úspěch.
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

Václav Sedláček píše:Barrandov už bouřka opustila. Teplota spadla na 17 stupňů, mírný déšť, čerstvý SZ vítr.
Samotná bouřka byla konečně klasická frontová, měla krásný nástup a hezkou strukturu oblačnosti :clap: . Nejbližší úder blesku 1500m, bouřku provázel nárazový vítr až 25 m/s. Vydatné srážky zde byly po dobu 20 minut.
Potvrzuju Tvoje hodnocení! :) A přidávám fotky ... http://boody.rajce.idnes.cz/Bourka_6.7.2010/
Skutečně letošní nejlepší úlovek!
Uživatelský avatar
petnek
Příspěvky: 18
Registrován: 29 led 2010 00:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Už je to i u nás. Silný déšť a obstojná bouřka. Teplota 21,3°C

Edit: po 10 minutách silný déšť ustal.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak u nas jen dest, poradne silny. Za pul hodiny naprselo 30 milimetru, pak jeste dalsich sedm ze slabeho deste. Cesta v obci lehce pod vodou, kanaly nestihaly pobirat vodu. Bourky jsou jeste moc daleko.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Vyzerá, že sa priamo nad nami vyvíja búrka s krupobitím! :shock:
EDIT!: No nakoniec bola z toho len slabá dažďová prehánka. :roll:
Přílohy
DSC00319.JPG
Naposledy upravil(a) meteo.estranky.sk dne 06 črc 2010 13:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Přidávám svůj žižkovský pohled a potvrzuju, že to bylo zatím to nejlepší, co jsem letos viděla :) . Na celé bouřce byl nejlepší její nástup se shelfem. Bouřka samotná v porovnání s tím grandiozním začátkem moc silná nebyla. El. aktivita spíš slabší. Intenzitu srážek jsem příliš nevnímala, protože jsem po většinu bouřky vartovala s foťákem pod střešním oknem a hypnotizovala jsem vysílač, jestli náhodou něco nekoupí - no, pro tentokrát zůstal ušetřen, tak snad příště :devil:

http://ditaf.rajce.idnes.cz/Bourka_6.7.2010/
Uživatelský avatar
Lukepv
Příspěvky: 34
Registrován: 03 črc 2010 21:25
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

U Prostějova se objevila 60dBZ :clap:
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Tady pár foteček z Prahy 4 - kontrast a tónování pomocí HDR http://monika-mi24.rajce.idnes.cz/2010_ ... ad_Prahou/
Uživatelský avatar
Lukepv
Příspěvky: 34
Registrován: 03 črc 2010 21:25
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

V Prostějově začalo pršet.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

To vypada na poradnou srazku. Prehanky jdouci od severu se na morave srazi s frontou. To jsem zvedavy, co z toho bude.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

meteo.estranky.sk píše:Vyzerá, že sa priamo nad nami vyvíja búrka s krupobitím! :shock:
EDIT!: No nakoniec bola z toho len slabá dažďová prehánka. :roll:

OFFTOPIC:
Nechcem sa starat do tvojej metody predpovedania, ale ak sa nad tebou vytvara cumulonimbus / cumulus mediocris popr. nejaky cumulus cong. ako vobec mozes povedat, ze z to bude burka, a este k tomu s krupobitim?


ONTOPIC: U mna dnes zatial mrtvo, rano len prsalo... stale okolo hranic chodia burky ale vzdy ich stoci bud na juh alebo sa rozpadnu este pred hranicami...
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

JURAJk6 píše:To vypada na poradnou srazku. Prehanky jdouci od severu se na morave srazi s frontou. To jsem zvedavy, co z toho bude.
Mě to teď spíš připadá, že se přibližovaly, přibližovaly, najednou se před lajnou zalekly a začaly před ní zdrhat jako předvoj :lol:
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

stormchaser píše:OFFTOPIC:
Nechcem sa starat do tvojej metody predpovedania, ale ak sa nad tebou vytvara cumulonimbus / cumulus mediocris popr. nejaky cumulus cong. ako vobec mozes povedat, ze z to bude burka, a este k tomu s krupobitim?
Ja som si myslel, že bude silná búrka, lebo raz sa to aj tak stalo, minulý rok, kedy sa vyvíjali kumuly a nakoniec sa to vyvinulo do kumulonimbu a bola z toho pekná búrka s krúpami, aj keď krátka. A nepomohol mi ani radar, lebo búrka sa vyvynula za 10 min. Dnes som bol "pesimista", myslel som si, že aj dnes to tak dopadne, no nedopadlo, ale nevadí, zo stredného Slovenska do večera ešte niečo príde.
Přílohy
gjhjjhjjg.JPG
Uživatelský avatar
Lukepv
Příspěvky: 34
Registrován: 03 črc 2010 21:25
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Do Prostějova míří pěkná bouřka
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak zde se konečně zalila kukuřice na poli, nebo co to tam ti zemědělci zas vyseli :rofl:
Uživatelský avatar
Lukepv
Příspěvky: 34
Registrován: 03 črc 2010 21:25
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

17:00 - V Prostějově začalo pršet
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Už sa to blíži, síce pomaly, ale isto. :lol:
Přílohy
DSC00321.JPG
Uživatelský avatar
Lukepv
Příspěvky: 34
Registrován: 03 črc 2010 21:25
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Pře Prostějov se prohnal velice intenzivní déšť. Zatím napršelo 15,5mm a nejsilnější vítr byl 7,5m/s.
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Tak konečne sa niečo ušlo aj mne - shelf cloud a potom ešte jeden pekný obláčik, ktorý neviem ako sa volá, pomôžete mi? Ešte by ma viac zaujímalo, že či tá línia od západu dorazí aj na východ a či bude silnieť. Rád by som vyfotil aj nejaký ten blesk. :D
Přílohy
shelf.JPG
fssf.JPG
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dnes jsem žádný zázrak nečekal, bo dopoledne a v poledne slabě pršelo z vrstevnaté oblačnosti a bouřky byly v uctivé vzdálenosti.
Odpoledne a večer ale zasáhlo Přerov několik bouřkových jader s přívalovým deštěm a s velmi temnou základnou Cb, později i temný, ale nefotogenický shelf.
Nejzajímavější na bouřkách byly velmi blízké výboje, jeden z nich musel být hodně blízko domu (rána a praskání jak sviňa... :D ).
Jádra s největší odrazivostí se dlouho držela nad městem asi i díky přízemní konvergenci proudění - před bouřkou foukal slabý SV vítr, v bouřkách postupně až silný SZ.

Jsou zaplaveny oba klíčové železniční podjezdy směr Olomouc a Brno (Prostějov).
Napršelo asi 30 mm vody.

Bohužel jsem nefotil, mám teď úplně jiné (rodinné) starosti... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Karel831
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2009 21:22
Bydliště: Praha 9 - Střížkov

Dnes jsem jel do Újezda nad Lesy. Když jsem odcházel na autobus, tak na JZ-Z byla dost výrazná oblačnost, ve 12:20 jsem vystoupil z metra na Palmovce, tam byl teda pořádný mazec - velmi vydaný déšť, jehož největší intenzita trvala asi 15-20 min. Nastoupil jsem na linku 109 - za jízdy od autobusu odlétávaly místy až třímetrové gejzíry vody, v zastávce Pod Táborem (která je pěkně v ďolíčku) se voda při nepříliš rychlém příjezdu busu přelévala až na chodník. Pak už srážky začaly pomalu ustávat. Z Újezda jsem se vypravil pěšky směrem k Dobročovicím, překvapilo mě, že říčka Výmola asi 2 hod. po bouřce nebyla vůbec špinavá ani vzedmutá. Zato na pěšině a po příkopách pak byly stovky, ne-li rovnou tisíce slimáků.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“