Bouřky 9.7.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

V sobotu 9. července 2011 bude pro počasí v naší oblasti nadále určující cyklona nad Britskými ostrovy a Severním mořem, která se bude při postupu dále nad Skandinávii pomalu vyplňovat a která souvisí s dlouhovlnou brázdou nad Z Evropou. Přibližně paralelně s prouděním v rámci přední strany této výškové brázdy, leží při zemi vlnící se studená fronta. Ta se bude vlnit v oblasti slabší výškové krátkovlnné brázdy, spojené se zesíleným výškovým prouděním, což pravděpodobně též napomůže advekci teplé, relativně vlhké a až mírně labilní vzduchové hmoty nad naše území. V rámci této vzduchové hmoty, během dne a poté i přecházející týlové, studené části frontální vlny v noci, můžeme očekávat vývoj bouřkové aktivity.

Očekáváme proto výskyt ojediněle až místy bořuek, v některých regionech i silných.

Bouřky se mohou vyskytnout na celém území ČR i SR, vyšší šance na výskyt bouřek je v jižní polovině Čech a Moravy, na JZ a středním Slovensku. Silnější bouřkové projevy se očekávají v Čechách (kromě SV), na jihu Moravy, JZ a středním Slovensku (stupeň 1 dle SW)

Předpověď SkyWarnu:

Obrázek

Obrázek

Text: http://www.skywarn.cz/tstm_day.php?id=193

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Text: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás opět všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanále AmaterMeteoCZ, na který se snadno a lehce dostanete poklikáním na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=AmaterMeteoCZ

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešeného tématu. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Bouřka na začátku ukázala velmi pěkný shelf cloud (bohužel už poněkolikátý za sebou za tmy :( ), přechod začal v 0:50 slabým, postupně až přívalový deštěm s nárazovým větrem do 15 m/s, který kolem 1:15 plynule přešel do bezvětří s vydatným deštěm. Blesková aktivita silná, postupně slábla ale ještě neutichla. (2:15)
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 62
Registrován: 26 dub 2010 19:30
Bydliště: Třebíč, 425 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Třebíč zasáhla ve 2:30 v noci ještě silnější bouře než před měsícem. Kroupy asi okolo 1 cm, 25,5 m/s, 25 mm během chvilky (měřeno srážkoměrem, do kterého se díky šílenému větru dostala jen část vody). Přívaly vody byly neskutečné, blesky v kadenci 3/ sekunda, mohutný šelf na začátku dění. Nejsilnější noční bouřka, co jsem viděl. Zítra podrobnosti, to bude zase škod, spadlo daleko víc vody než před měsícem hrubým odhadem a zbytek noci proprší. Čumím jako blázen.
POČASÍ V TŘEBÍČI NA FACEBOOKU https://www.facebook.com/pocasivtrebici/

Bydliště:
Třebíč, 425 m n.m.

Aktivní motorizovaný stormchasing v regionech od Znojemska a Brněnska přes dominantní Třebíčsko po Žďársko, Jihlavsko, Jindřichohradecko.
mfuhrer
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2010 15:12
Bydliště: Šumperská kotlina

Už si ani nevzpomínám, kdy naspoledy nás "vymetla" nějaká pořádná noční bouřka-a vida, když už jsem uvěřil tomu, že noční bouřky jsou navždy doménou Čech, jeden mohutný systém se slitoval a navíc nás i pořádně vyfoukl a vypláchl ;-) !
Srážek do 6.00 SELČ 38mm, blýskání souvisle hodinu a půl, škoda že impozantní nástup bouřky od jihu se vzhledem k noční ještě hodině a k silným nárazům větru nedal zdokumentovat.
http://mfuhrer.rajce.idnes.cz/20110710_ ... ho_systemu
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Takže noční systém byl opravdu velmi zajímavý, docela lituju, že jsem nebyl ve Šternberku, ale v Mošnově, každopádně stejně to vše přecházelo v nejmín aktivní dobu, pro naše tělíčka |-)
Pravděpodobně nejvíce srážek spadlo v Hoštejně(okres Šumperk) 48mm/hodinu. Na některých místech se i v ranních hodinách objevovaly kroupy a nárazy větru až k 25m/s.
Naopak JV a krajní SV byl pokryt jen Cirostratama. Na některých místech však v těchto oblastech byla zaznamenána tropická noc, teplota neklesla pod 20°C.
Nestává se to často, ale předpověď Estofexu pro dnešní(včerejší) den vybouchla.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Mne tenhle bouřkový systém vzbudil něco po půl páté. Blesková aktivita byla úžasná, vše ale vzdálené. Nejbližší úder byl cca 2 km. Vítr zesílil v nárazech odhadem přes 20 m/s. Déšť byl 5 minut intenzivní, pak mírně zeslábnul aby zase nabral na intenzitě a v jeho druhé fázi padaly po dobu cca 3 minuty také 1cm kroupy (bílý flíček na radaru nás minul o 3 kilometry). Po bouřce ještě nějakou dobu foukalo a byla vidět krásná struktura oblačnosti, kterou díky své nekonečné lenosti vyfocenou nemám.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak mě se teda včera vůbec nedařilo. Po půlnoci jsem vyrazila omrknout dění ven do Riegrových sadů, protože jsem z bytu měla na JZ mizerný výhled. Bohužel tam jsem zjistila, že blesky létají spíš JZ-J a ani odtamtud toho příliš přes stromy neulovím. Rozhodla jsem se pro přesun do parku k Vinohradské vodárně, kde jsem tušila, že bude výhled na jih lepší, ale také žádné terno. Zrovna uprostřed jako naschvál překážela blízká lampa a když už jsem chytila blesk, tak vetšinou byl zrovna za stromem :@
Zároveň mě zde zastihla i Honzova varující SMS, ať si dávám bacha, že se na čele tvoří nová jádra a protože dění nad mou hlavou tomu nasvědčovalo, raději jsem se zdekovala domů, aniž bych něco kloudného pořídila.
Po příchodu jsem byla jedním pražským kolegou z IRC upozorněna na shelf, tudíž nastali manévry a pobíhaní mazi okny a terasou. Shelf byl sice docela pěkný, ale já ho pořád ne a ne chytit :envy: .
Asi už byl moc blízko. Pár fotek sice mám, ale jsou spíš pro ostudu :lol:

http://ditaf.rajce.idnes.cz/MCS_9.-10.7.2011
Mira Zacpal
Příspěvky: 34
Registrován: 12 zář 2010 08:04
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Toto asi nepochopím... Jak je možné, že ať jde bouřka z jakékoliv světové strany, Břeclavsko to vždy mine. Myslím, že se klidně můžeme ucházet o nejsušší místo na světě:))
Včera večer jsme se vraceli z menšího výletu na Pálavě. Zastavili jsme v Mikulově a nad Rakouskem se nádherně blýskalo. Něco jsem vyfotil. Přejeli jsme na lepší místo (cca 10 min.) a bouřka se totálně rozpadla... Takže pro tento večer nula. Až do rána hvězdná obloha...
Je půl desáté a na teploměru pětadvacet celsiů
Bohužel mám je dvě fotky

http://topperhurley.rajce.idnes.cz/Blesky_u_Mikulova/
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Ja jsem čekání zabalil těsně před půlnocí. Ve 2:10 mě probudilo první hřmění, ale to už se dalo na nějaký shelf zapomenout, protože už jsme byli uprostřed dění. Blesková aktivita tak 1-2 \ s, silnější vítr a déšť. Po půl hodině se nad nás nasunulo jedno z aktivních jader a pálilo to nad námi, zaznamenal jsem 10 velmi blízkých úderů, kdy jeden z nich na půl hodiny vyhodil elektriku. Nebýt to v noci, tak to mohla být lepší podívaná.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
Ctiborv
Příspěvky: 41
Registrován: 11 kvě 2009 18:08
Bydliště: Řídeč, podhůří nízkého jeseníku, 30 km S od Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Noční MCS v řeči čísel : 11 mm, vzrůst tlaku o 4 hPA, max. náraz pouze 9,1 m/s, pokles teploty z 23 st. na 17.9 st.
Jinak struktura bouře byla velmi zajímavá, hlavně nízké mraky které postupovaly v opačném směru - ze SV na JZ - než bouře. Blesková aktivita velmi slušná - hodně blízkých CG, moře CC zasahujících i daleko od jádra bouře. Samotný přechod bouře nebyl větrem nijak výrazný, zesílil déšť, blesková aktivita.
Nemám stativ abych mohl pořídit nějaké pořádné fotky...
Meteostanice WS 2350. Data ze stanice : http://ctibor.borec.cz
Ze střední moravy zdraví Ctibor Venus
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zatímco kolegové ze západu a středu Čech měli zábavu už před půlnocí, já jsem o půl jedné zaplul do postele, protože se dalo čekat, že pokud něco přijde, nebude to dřív jak ve 3 ráno...

A ono to nakonec opravdu přišlo - mohutný noční MCS. Pomalu se nasunovala od JJZ ze středních Čech, kde se již pohybovala před půlnocí. Oblačnost kovadliny zasáhla nad místo pozorování asi kolem 3:00 SELČ. Čelo bouře před sebou tlačilo teplý vzduch, takže ve 3:35 dosáhla teplota hodnoty +18,7°C. Již ve 3:25 začalo z kovadliny slabě pršet - což mě při otevřeném oknu vzbudilo, protože jinak zatím nehřmělo, jen od západu problikávaly blýskavice.

Ve 3:30 srážky ustaly a na západním obzoru se objevilo opět větší množství blýskavic. Zároveň se začal zvedat JZ vítr, jenž dosáhl nárazu až 8 m/s. Ve 3:36 následoval první silnější hrom a o zhruba minutu další. Ve 3:40 uhodilo již jen 2700 metrů daleko. Ve 3:41 dorazilo čelo první linie (v rámci MCS se totiž v našem regionu na radaru vytvořila jakoby předřazená squall line, následovaná samotným MCS) s nárazy větru kolem 8 m/s. Zároveň začaly vypadávat srážky o intenzitě až 68 mm/h. Ve 3:43:30 došlo k mohutnému (asi CG) výboji ve vzdálenosti 300 metrů. Srážky si stále udržovaly vysokou intenzitu. Ve 3:45:20 následoval nejbližší výboj - záblesk světla ani neuhasl a ozvalo se spíš než hrom syčení páry jak z ventilu - odhadovaná vzdálenost 100 metrů.

Ve 3:51 další již vzdálenější blesk a srážky začaly slábnout - do 4:00 spadly 3,2 mm a teplota klesla na +17,6°C. Hromy byly dunivé, "zemětřesné". Ve 3:52 byl defakto přechod první linie dokončen, srážky téměř ustaly a vítr zeslábl - na S a SZ byla nyní jasně vidět vysoká elektrická aktivita. Ve 3:56 tímto směrem došlo k rozsáhlému multivýboji, ale již dosti daleko. Vítr začal foukat směrem od bouřkové linie od severozápadu. Ve 4:00 již nepršelo vůbec, výboje na S - SZ byly 5 - 10 km vzdálené, vanul však výrazný Z - SZ vítr o rychlosti 5 až 7 m/s, jenž v 4:06 dosáhl maximálního nárazu 10,8 m/s.

Ve 4:11 se projevil blesk následovaný výrazným křaplavým hromem, začala nastupovat hlavní masa MCS od jihu. Rychlost větru se udržovala kolem 5 m/s. Ve 4:15 začalo opět pršet a srážky padaly nepřetržitě až do 6:40 - celkem spadlo 10,6 mm. Ve 4:22 mohutnější hrom, následovaný ve 4:30 dvěma dalšími. To jsem už ale byl opět v posteli a pomalu usínal. Teplota dosáhla minima +16,4°C v 6:18. Kratší periody elektrické aktivity se ještě vyskytly v 5:15 (severně) a 5:45 (jihozápadně). V 6:45 opustila oblačnost MCS prostor místa pozorování.

Co se blesků týká, rozhodně zatím Best of 2011, ale ani vítr a srážky nebyly marné. Fotky z noci samozřejmě nejsou, pouze záznam z meteostanice.
Přílohy
Data z meteostanice Velké Svatoňovice 10.7.2011 ráno
Data z meteostanice Velké Svatoňovice 10.7.2011 ráno
pocasiholasice
Příspěvky: 19
Registrován: 27 dub 2011 07:55
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Ač nás MCS přímo nezasáhl byly na ní zajímavé jiné jevy.Bouřka šla Z od nás.

1. vzestup teploty cca o 2,5 °C za půl hodiny
2. pokles vlhkosti
3. nárazy větru 14 m/s

Na IRC zazněl názor že by to mohl být sestupný proud mimo systém popř. náznak heatburstu.U nás jsem zaznamenal jen blýskavici, tímto příspěvkem jsem chtěl jen poukázat na tento jev.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 62
Registrován: 26 dub 2010 19:30
Bydliště: Třebíč, 425 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak abych to stručně doplnil. Vláček bouřek nás nakonec olízl, přehnala se taková střední bouřka od jihu k severu. Byl tam CG 800 m. Mnohem brutálněji bylo za hodinu a půl v těch 2:30, kdy se přihnala nestvůra s shelfem od JZ. Velmi silný vítr (zmiňovaných přes 90 km/h), déšť poměrně silný, ale učebnicový přívalák to nebyl. Nicméně ten déšť trval poměrně dlouho a doplňovalo ho nebe v jednom ohni, posléze dokonce kroupy. Přesnou velikost těžko říct, tipl bych do 1,5 cm. Po pořádné bouřce číslo dvě přišla ještě po půlhodině bouřka číslo 3, i na ní lítaly CG a přehnal se další pěkný slejvák. Srážkový úhrn včerejšího večera (jenom ten, který se dostal do srážkoměru, protože fučelo jako prase) 33,5 mm. Ráno máme po městě drobné škodičky srovnatelné s bouřkou před měsícem, ale účinek větru byl trochu větší, leckde se válejí větve. Média:
1) blesk na první slabší bouřce
http://www.youtube.com/watch?v=7PvVJOtVxQ0
2) blíží se podstatně drsnější bouřka číslo dvě
http://www.youtube.com/watch?v=1Vdf0ZyCiNs
3) pár fotek následků (sranda je ta opět poničená kominukace, kterou po minulí bouřce "spravili") :)))
http://imageshack.us/g/98/10072011117.jpg/
POČASÍ V TŘEBÍČI NA FACEBOOKU https://www.facebook.com/pocasivtrebici/

Bydliště:
Třebíč, 425 m n.m.

Aktivní motorizovaný stormchasing v regionech od Znojemska a Brněnska přes dominantní Třebíčsko po Žďársko, Jihlavsko, Jindřichohradecko.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 386
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Kolem pate rano jsem se probudil a venku bylo zatazeno kupovitou oblacnosti, zkrz kterou prosvitala kovadlina nasvetlena vychazejicim sluncem do strasidelne zlutooranzove barvy. Val silnejsi vitr od jihozapadu. Blesky jsem nepozoroval, ikdyz nas ten MCS minul jen kousek severne. :@
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

Tak noční bouřka byla ta nejlepší co jsem za poslední dobu viděla. Blesková aktivita byla monstrozní, obloha téměř neustále svítila a dunělo to bez přestávky. Tak nádherné CC blesky jsem dlouho neviděla. Taky bylo pár blízkých úderů, jeden teda extrémně blízko, prtože odezva byla fakt úžasná.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Čurbas
Příspěvky: 56
Registrován: 31 říj 2008 21:43
Bydliště: Valtice, Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Zdravim,
Prikladam par fotek ze severniho Rakouska
http://curbas.rajce.idnes.cz/Prehanky_a_bourky_9.7.2011 V 16:30 byl mensi jarni destik . To co se hnalo od rakouska s toho ani kapka nespadla , krasne blesky byly bouzel jsem nemel stativ .
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Zdravím, včera jsem byl náhodou na výletě v Kamenici nad Lipou a to se poté ukázalo jako dobrá volba. :) Na radaru jsem zachytil bouřky postupující od Šumavy dále k SV tedy přímo mým směrem. (z Temelína jsem poté měl hlášené i kroupy o prům. kolem 2 cm.) Nad Vysočinu jádra dorazila v 16:30. Zatímco jedno jádro již zanikalo, těsně vedle se začalo vytvářet nové, které během půl hodiny začalo být slušně el. aktivní. Zaznamenal jsem také tzv. srážkovou botu, což by mohlo naznačovat možný microburst. Kroupy jsem ale nezaznamenal. Večerní MCS o sobě na Táborsku dalo vědět již kolem 21. hod v podobě blýskavice na J a JV, postupně byla blýskavice intenzivnější a rozšiřovala se i na JZ a Z, posléze i na SZ obzor. Četně se tedy blýskalo skoro ze všech stran. Všechna hlavní jádra nás obešla Z a JV a zde jsem zaznamenal jen mírný déšť a menší zesílení větru. Blesků bylo mnohem méně než v zasažených oblastech, nejbližší ůder nebyl pod 1 km.
LenkaB
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2009 11:36
Bydliště: Nové Město nad Metují ( okres Náchod) 310 m n m

Ahoj lidi
tak mě bouřka vzbudila 3:42. Vzbudila mě šílená rána a po chvíli začlo dost intenzivně pršet což se hned ráno potvrdilo na mamčiných muškátech, které jsou trochu pochroumané. Po této první ráně následovalo několik dalších, které už nebyly tak výrazné. Dál už nic nevím |-)
Medved
Příspěvky: 18
Registrován: 12 črc 2008 15:54

Hmm... tak v Držovicích (u Prostějova) nic než vítr a pár kapek, ovšem podívaná famózní.
Probuzení díky silnému hromování o čtvrt na pět za kuropění. Obloha na sever se zmítala v blescích jež
ozařovaly závoje deště a jak už kdosi psal, takovou bleskovou podívanou jsem letos ještě neviděl.
Štěstí, že to probíhalo cca 15 a více km daleko od nás :-), bo pohrom netřeba.
smolda
Příspěvky: 1
Registrován: 10 črc 2011 12:23

Pár fotek z Litvínovic u Českých Budějovic http://smollda.rajce.idnes.cz/Bourka_9.7.2011
Expozice jsou od 15 do 30 sekund, proto se na některých fotkách podařilo zachytit i více blesků, které dělilo několik vteřin. Ze začátku nás to míjelo a já spokojeně cvakal z balkónu, ovšem poslední dvě fotky jsou z bouře, která nás míjela západně okolo 23:30 až půlnoci, a to tak že dost těsně - navíc začalo silně pršet. Z balkónu výhled tímhle směrem nemám, navíc údery se přibližovaly, tak jsem to zabalil. Minimálně jeden blesk musel být do 300 metrů od nás - okamžitě se zábleskem se ozval hrom, navíc s postupným šířením zvuku bylo slyšet jakési svištění, nikdy předtím jsem to neslyšel. To už jsem měl celkem strach :-)
Uživatelský avatar
fotografondra
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2011 20:39
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem byl opět v práci, když přecházely přes Prahu v noci bouřky, ale stihl jsem aspoň něco natočit na mobil. Pár pěkných blesků se povedlo. V centru pršelo vydatně a na videu, ty podařené blesky, jsou pořízeny z Vítkova. Záběry vznikly mezi 0:45 - 1:30 hod.
http://youtu.be/n_Js9B-LBTs
Všechny moje fotografie: http://fotografpraha.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Jen tak co jsem dnes ráno potkal, když jsem se chystal k odjezdu pryč. Naštěstí MCS měla rozum a dorazila před odjezdem.
závdavek pseudo shelf :D
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Pro mě začal tento den slabou bouřkou v 5:30, kdy přecházelo severně od Brna slabší jádro s asi 5 zahřměními, srážkovým polem nás lehcwe lízlo a struktura byla tak nevýrazná, že jsem se nenamáhal fotit.
Odpoledne už v Borech u Velkého Meziříčí jsem zaznamenal příchod rozpadajacící se bouřky se slabým hřměním a následným deštěm z rozpadající se kovadliny. MCS přišla do Borů někdy nad ránem, blesková aktivita CC schované v mracích, průměrně 1/s, přívalový déšť po dobu cca 15 minut a chvíli i kroupy cca 1 cm velké.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Včera u nás celý den nic nebylo, až teprve po setmění se na JZ začalo blýskat. Blesky se ale držely pořád daleko až začlo postupně pršet zřejmě z odfouknutých kovadlin a tím postupně začla i bouřka - to bylo tak ve 02:00. Blesky ale už spíš CC. Bouřka se držela tak přes hodinu a napršelo dle údajů 3 mm. Nechal jsem si otevřené okno a hromy mně budily docela dlouho, myslim že to mohlo s menšíma přestávkama trvat i 2 hodiny. Každopádně fotka žádná a spíše zklamání.

Ke včerejšímu dni musím ale vyjádrit velký obdiv nad předpovědí SKYWARNu, který pokud vím jako jediný (a první) vydal odvážnou předpověď na stupeň 1 hluboko do Čech, což bylo v rozporu s ESTOFEXem a dokonce i s jeho updatem a myslim že i s ČHMÚ (těžko říct, když vydaj společnou předpověď na 3 dny). Nakonec se skutečně stupeň 1 dostavil - klobouk dolu! Bohužel pro významnou část západu se to netýkalo. Dnes to vyjímečně prominu.
Josef Pivoňka
Příspěvky: 4
Registrován: 23 srp 2010 16:55

Když to propuklo tak sem spal ale nejspíš po velmi blízkém blesku mě to probudilo a když sem vyšel na balkon tak sem se nestačil divit , blesky zhruba každých 5 - 8s bohužel většina schovaná za barákama a nebo v mracích , povedli se mi jen tyhle tři http://storx.rajce.idnes.cz/Bourka_10.7.2011/
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“