Bouřky 17. - 18.9.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Včera po setmění jsem v dálce na západě pozoroval občasnou roztroušenou blýskavici. Bouřky se ale dlouho vlekly a k nám už nedorazily.
Do stupně jedna to mělo velmi daleko, ale na září se to za úspěch počítá.
Jarda
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2009 19:01

Nějaké buňky s el aktivitou zasáhly KV kraj.Dokonce i struktura nebyla špatná.Silnější blikačka byla nad Německem a dost se bouřilo i v Krušných horách.
Přílohy
Bouřková buňka nad M.lázněmi
Bouřková buňka nad M.lázněmi
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

V Brně jsme se včera večer dočkali pouze silnější přeháńky související s narůstající kupovitou oblačností. Jediná bouřka nás odpoledne minula západně, patrná jako tmavý mrak se srážkovými pruhy. Blesková aktivita byla dle detekce slabá, takže jsem nesledoval.
igisek
Příspěvky: 54
Registrován: 30 čer 2010 13:15
Bydliště: Brno-Řečkovice

Tu bouřku jsem zaslechl dokonce,a zahlidl jeden CC blesk na SZ od Řečkovic.Struktura byla o ničem,jenom tmavě modrá sloha,ale celkem z toho 2x zabouřilo(zadunělo).Beru to jako poslední letošní dovědek,takže i tak jsem byl celkem spokojenej.ALe třeba se dočkáme nějakýho překvapení ještě letos.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Ahoj.
Zde dávám odkazy na fotky a video z bouřek 17-18.9. na západě Čech.
https://picasaweb.google.com/1149333509 ... rky1792011
http://www.youtube.com/watch?v=G7IBCRaRz2k
Nejprve byla k vidění západně daleká nevýrazná blýskavice, co později lízla SZ Čech. Potom se přechodně blýskalo i od západu a pak i z jihozápadu, kde se vytvořila izolovaná buňka, která jeden čas produkovala snad 1 blesk do 4 sekund. Při tom, co se spojovala s dalšími nebouřkovými buňkami se před ní zformoval shelf cloud. Blesková aktivita ustala nad námi. Přinesla i kolísavě slabý-silný déšť, tím jak za ní postupovaly ty další neaktivní buňky.
Na druhou půlku září to byla nevídaná situace a celkově v září to byl 3 plnohodnotný bouřkový den, což sice pamatuju z roku 2008, ale tehdy byly bouřky daleko slabší než dnes a navíc v prvních 6 záříjových dnech. Září se tu chová, jako by se vracelo od léta k jaru a nikoliv od léta k nudnému podzimu. ;)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
DavidDizzer
Příspěvky: 66
Registrován: 11 srp 2011 13:51
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Nevím jak ostatní, ale nevidím zde ,,téma z bouřek 19.8.2011". Řekl bych, že nedávno jsem k tomuto tématu z bouřkového dne 19.8.2011 posílal dokonce fotky a psal komentáře. Kam to zmizelo, pokud se mohu zeptat? :-)
Tyto bouřky byly u nás - tedy ve Zlínském kraji (konkrétně v Holešově) velmi intenzivní, co se týče struktury - ta byla nejhezčí z celého roku 2011. Nádherný a mohutný shelf cloud přímo nademnou, silný vítr, déšť a blesková aktivita střední až intenzivní.
Mohu tedy poprosit, kde se ztratilo téma ,,19.8.2011" ? Děkuji :-)
Uživatelský avatar
DavidDizzer
Příspěvky: 66
Registrován: 11 srp 2011 13:51
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

DavidDizzer píše:Nevím jak ostatní, ale nevidím zde ,,téma z bouřek 19.8.2011".
Omlouvám se, viewtopic.php?f=39&t=960&start=25 :-)
lenaluna
Příspěvky: 14
Registrován: 16 črc 2011 15:13

Škoda, taky jsem se žádné bouřky v září nedočkala, ale sledovala jsem je pouze na západě. Už ať tu je zase léto.
Když prší, tak se pejsek může schovat do psí tašky nebo ho uchrání nepromokavý obleček pro psy.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“