Bouřky 26.5.2007

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2007.
Odpovědět
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

V sobotu 26.5. bylo už od rána pořádně dusno, a tak jsem doufal že se přižene nějaká pořádná bouřka. Už kolem poledne se začaly všude kolem Olomouckého kraje tvořit bouřky, ale nás nic přímo nezasáhlo. Ale k večeru se blížilo nevyhnutelné. Obloha z tmavla, ale pořád se nic nechystalo. Všude byly bouřkové mraky, ale bouřka se ne a ne pohnout z místa. Ale krátce po 18:00 jsem z pozoroval blesky a o pár minut později už byly pěkně slyšet i hromy. Bouřka se začala rychle přibližovat, hromy byly stále hlasitější (natáčel jsem to na digitální fotoaparát) a pak začalo pořádně pršet. Spadlo i pár krup – ale opravdu málo a o velikosti hrášku. Pak bouřka odešla a já jsem byl docela zklamaný z toho že už je to pryč. Ale kolem 20:00 hodiny se blížila další bouřka, hned na ni navazovala další a další se neustále vytvářely. Bouřka trvala v kuse až do 3:00 ráno. V sousední obci byly vytopeny sklepy, v další obci blesk zapálil barák. Ale ty blesky na noční zamračené obloze byly úchvatné. Do 3:00 jsem natáčel a fotil. Bohužel se mi nepodařilo žádný blesk vyfotit. A ještě jedna věc – nehleďte na pravopis, píšu ve spěchu – a taky proto aby se to tady na fóru trochu rozjelo a jsem natolik zhnilé abych si zkontroloval pravopis Obrázek.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Přerov to chytlo jen malinko (7 mm srážek a pár silných úderů - blesk vyřadil na několik dnů turnikety v práci), ale hned v okolních obcích směrem na Prostějov a Olomouc bylo vše totálně pod vodou - např. Tovačov měl 49 mm srážek. Takže blesky hlavně typu oblak-země jsem až do půlnoci pozoroval nad olomouckem a pak jsem usnul, ale kolem 3. hodiny se ještě určitě blýskalo - to mě vzbudil sedmiměsíční synek... Ale byla to nádhera, jen kdyby se bouřky malinko přiblížily Přerovu. Obrázek
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tahle blyskavice me nakopla k pozorovani bourek.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2007“