Bouřky 1.7.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Uživatelský avatar
fotografondra
Příspěvky: 37
Registrován: 10 čer 2011 20:39
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Přidávám taky něco. Sledoval jsem bouřky na jihovýchodě a něco málo se povedlo, ale brzy zanikly, alespoň z mého pohledu z Prahy - Západ. :D
Přílohy
IMG_3894.jpg
IMG_3902.jpg
Všechny moje fotografie: http://fotografpraha.rajce.idnes.cz/
FUTURE
Příspěvky: 11
Registrován: 07 črc 2011 16:17
Bydliště: Kácov

Na to, že byl stupeň 2, tak to bylo celkem slabý. Bouřka prošla těsně mimo - západně. Aspoň se povedl jeden blesk, ostatní byly v mracích.
Přílohy
IMG_4433.jpg
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dnes už se pozornost soustřeďuje na dálný západ :) , ale přesto přidám aspoň jedno foto včerejších blesků a narychlo splácané timelapse po 5-ti vteřinových expozicích na ISO 800:
IMG_3633.jpg
Video:
http://www.youtube.com/watch?v=CLqK2wZmkKQ
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Michal Geryk píše:Dnes už se pozornost soustřeďuje na dálný západ :)
Podle radaru to vypadá, že nezafungovalo ani brandýské oko. To tam dneska budou oslavovat...leda že by ve světle dlouholetých zkušeností vyklidili pozice a odjeli za lepšími bouřemi do lepších krajin někam 30 km za Plzeň...
Uvidíme co z toho vzejde za fotky a nezbývá než se těšit na zítra.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Štěpán Krejsek píše:
Michal Geryk píše:Dnes už se pozornost soustřeďuje na dálný západ :)
Podle radaru to vypadá, že nezafungovalo ani brandýské oko. To tam dneska budou oslavovat...leda že by ve světle dlouholetých zkušeností vyklidili pozice a odjeli za lepšími bouřemi do lepších krajin někam 30 km za Plzeň...
Uvidíme co z toho vzejde za fotky a nezbývá než se těšit na zítra.
Brandýsské oko zafungovalo celkem spolehlivě - ohromná lajna se v půlce rozlomila a zeslábla. Celkový systém bouře byl ale velmi silný a od jihu se sem potom ještě netáhnul jazyk červené oblasti. A byla ztoho nakonec plnohodnotná bouřka. Fotky při soustavném dešti dost utrpěly, ale něco to dalo - víc při podrobnější zprávě. Momentálně bouřka doznívá po 3 hodinách.
Jé, kam to sakra píšu...!
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak ke mne do Litomysle se nedelni MCS dostavil kratce po pul jedenacte, a to bohuzel ve fazi, kdy jeho celo mirne slablo. I presto se na objevil pomerne pekne vyvinuty shlef cloud, ale blesku ktere by ho ozarily bylo malo a nedal se proto moc dobre nafotit. Vubec, naprosta vetsina blesku byla ukryta ve velmi hustem desti, takze co do foceni zadna slava. Za zminku stoji snad pouze fotka na ktere CG blesk uderil zrejme do nejake trafostanice a objevil se velmi vyrazny "power flash" (foto č. 2 v reportu).
MCS se prezentovala slusnou hulavou s maximalnim narazem 18,6 m/s, ktery mi nahnal obrovske mnozstvi prachu do auta :devil:. Dest byl take pomerne intenzivni, ale ne nijak extremni....co se projevu tyce, tak takovy klasicky MCS.

Report i s nekolika fotkami:
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... how&id=245
BloodyBrick
Příspěvky: 5
Registrován: 05 črc 2012 13:07

Jelikož jsem byl v práci, neměl jsem čas někam jezdit. Naštěstí se mi však podařilo přijet domů před bouřkou a vyfotit pár mých bouřkových prvotin, o které jsem se s vámi chtěl podělit. Jedná se o přechod nedělní MCS přes Brno.
Snad to sem ty fotky dávám správně.
P7011127.JPG
P7011131.JPG
P7011118.JPG
BloodyBrick
Příspěvky: 5
Registrován: 05 črc 2012 13:07

P7011123.JPG
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“