Bouřky 24.8.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Odpovědět
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Na úvod výtah z předpovědi ESTOFEXu:
DLS kolem 20 m/s, CAPE v rozmezí 500-1000 J/kg by mělo zajistit dobrou organizaci bouřek. Hlavním rizikem v rámci nejsilnějších buněk budou krupobití, silné až velmi silné nárazy větru a přívalové srážky.
Přílohy
2012082506_201208232304_1_stormforecast.xml.png
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 24 srp 2012 21:11, celkem upraveno 1 x.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Do Brna dorazila nakonec na naše poměry docela solidní bouřka, předvedla silný až přívalový déšť, a slabou el. aktivitu, ale zase jednotlivé výboje stály zato. Momentálně ještě lehce prší a to hlavní se již nachází východně od nás.
Uživatelský avatar
Michal Jeřábek
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2011 16:49
Bydliště: Těmice, okr. Hodonín, 210 m n.m.

Zdravím , k nám do Veselí nad Moravou dorazil jen déšť, blesky jsem pozoroval pouze na hodně velkou vzdálenost z mého pohledu směrem na SV, celá ta bouřková oblačnost nás tu na JV opět nádherným způsobem vynechala a mě se opravdu zdá, že pro letošní rok už tady nic pořádného neuvidím.
Pro mě osobně po těch tropech co tu byly tak docela velké zklamání, protože i co do bouřek tak i do srážek to tady vůbec nestojí za nic a prakticky jediné co se změnilo je teplota a vzduch , který je po včerejší mírné přeháňce o něco lépe dýchatelný.
Nečekal jsem zázraky , ale přeci jen po týdnu tropických dnů bych si bouřky přdstavoval trošičku jinak :)
Tak snad příště ;)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jenom dodám, že tímhle a včerejším dnem se po dvou výjimkách (21. a 22. 8.) vše zase navrátilo do normálu a na západě se i přes výstrahy a předpovědi silných bouřek vůbec nic neděje. Tento den snad předpověď Estofexu ulítla úplně paralelně vzhledem ke skutečné oblasti výskytu bouřek (jindy to bývá že se nerealizuje jen západní polovina předpovídané oblasti).
Přesto všechno jsem zdcela náhodou po setmění při pohledu na oblohu SZ směrem uviděl (možná jediný zdejší) blesk. Byl to snad CG.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“