Bouřky 30.8.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Odpoledne vznikla jedna slabá bouřka SZ od nás, ve které jsem pozoroval jeden CG blesk, později pak vzdálené hromy. Bylo to ale docela zklamání, ještě všera se před toutéž frontou objevovaly ve Francii a Německu obrovské bouře, a u nás jen tahle vysrávka.
Po setmění se občasně blýskalo, později byly slašet i hromy, nejbližší tak 3 km, většinou CC. Současně s tím začalo slabě pršet, později se intenzita srážek zvyšovala. Blesků a záblesků jsem při občasném sledování zaznamenal asi tak 30 z různých stran, hlavně V, J, Z. Dá se tady říct, že u nás byla tak 1,5 hodiny slabá bouřka. Struktura ale žádná, spíš se to podobalo nimbostratu.
Pršelo celou noc, až teď před polednem srážky možná na chvilku ustaly, ale teď slabě prší pořád. Byl jsem velmi překvapen, co ukázaly oficiální měření srážek ze Slaného - napršelo přes 30 mm! Ani se to při tom slabém šumění z okna nezdálo.
Je to tedy můj letošní 34. bouřkový záznam, a nejen podle toho čísla je sezóna asi už u konce :(
Uživatelský avatar
Radek Šíma
Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2012 18:39
Bydliště: Doksy, okr. Kladno

Bída. Skoro i zbytečně založený thread, i když jsem o tom taky přemýšlel. Kdybych jel fotit ty cumuly, co tu rostly ve středu, tak to dopadne mnohem líp. Včera začala konvekce jednak dost pozdě, a jednak to všechno téměř okamžitě uteklo na západ. Pak už jen lajna "bubáků" (to byla nejspíš ta vznikající bouřka, co šla přes Slaný) s krátkou, středně silnou přeháňkou, a pak už jen vrstevnaté nadělení. Pak se ještě na západě objevilo něco, co ze začátku vypadalo jako slaboučký shelf, ale bohužel.... Dnes od rána prší.

Foceno opět od Ruzyně (proč já na to nepřišel dřív...)
http://dragoniac.rajce.idnes.cz/30._8._2012
"Zhrzenej rosničkář...."
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak srpen je pryč a s ním nejspíš i bouřková sezona. Celý měsíc jsem byl v Praze, kde jsem za celou dobu zaznamenal 2 nebo možná 3 slabounké vysrávky + ten pěkný shelf teď nedávno, který jsem ovšem zahlédl jen z okna z práce. Ve čtvrtek byla poslední šance ale opět to tak nějak nevyšlo. Odpoledne jsem jel na jih, kam se kolem 9 večer přihnal ten jakýsi MCS. Blesků nebylo mnoho, ale bouřka trvala poměrně dlouho přes hodinu a půl a tak bylo možné pozorovat všemožné druhy blesků ze všech stran i vzdáleností a k tomu mírně pršelo. I tak to ale byla nejlepší srpnová bouřka, protože taková bída se jen tak nevidí. :(
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“