Bouřky 10.3.2013

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2013.
Odpovědět
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Včera odpoledne se vyskytlo v Německu západně od našich hranic a ve východních čechách pár bouřek. Já jsem nezaznamenal nic, protože mě to přešlo jižním okrajem a navíc v rozpadu, zato dnes ráno kolem půl paté se tu vyvinulo pár celkem silných jader, ale už bez blesku. Nezaznamenal nějaký pozorovatel blesky nebo hřmění?
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Radek Šíma
Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2012 18:39
Bydliště: Doksy, okr. Kladno

Á, konečně to někdo načnul. 10. 3 jsem po cestě do nemocnice pozoroval něco, co už velice připomínalo letní kupovitou oblačnost, a směrem na Prahu snad i dokonce cb cal. Později jsem si na Seznamu přečetl zaručenou zprávu od pí. Honsové o prvních jarních bouřkách, nicméně pochybnost stále hlodala, tak jsem se ještě kouknul na radar, a pro jistotu ještě na CELDN. To, že teď mrzne, nevadí. Sezóna začíná.... :rock:
"Zhrzenej rosničkář...."
stefco
Příspěvky: 54
Registrován: 30 říj 2008 15:56
Bydliště: Spišská Nová Ves

No veru sezóna pomaly začína. Dnes popoludní okolo 13.00 hod. sa vyvinula slušná prehánka, z ktorej asi 15 minút solídne pršalo. Vonku bolo okolo +8°C, ale oblaky boli také, že som pozeral kedy sa z nich zablysne. Tak u nás nakoniec búrka nebola, ale zato ďalej na východe Slovenska už zažili prvú búrku. Podľa blitzortung prvé výboje zazanemenali Košice a teraz je búrková aktivita už aj nad Zemplínom.
Brat dnes cestoval z Košíc, búrku síce nezastihol, ale z vlaku bolo vidieť krásny CeBák, aký možno vidieť v lete po búrke. Foto žiaľ nemáme.
No a to vraj podľa SHMÚ má byť v sobotu a nedeľu do rána -12°C až -18°C :o
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tak já jsem zaznamenal dvě zahřmění z multicely co postupovala severně od Velkého Meziříčí. Vizuálně tedy nic moc, překážely spousty cumulů. Viděl jsem akorát okraj kovadliny.
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak tady v Litomysli si carku za bourku udelat nemuzu, ale kousek jizneji v Policce se ta multicela slusne elektricky rozjela, sice jenom na chvili, ale i tak to byla na zacatek brezna slusna el. aktivita ;)
Zadny vyjezd ovsem nemel smysl, neb se nedala cekat vubec zadna struktura a navic bylo silne kourmo....ale byla to pekna ochutnavka nadchazejici sezony. 8-)
Uživatelský avatar
David Rýva
Člen AMS
Příspěvky: 624
Registrován: 30 kvě 2007 15:40
Bydliště: Kolín-Zálabí/ Praha-Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Tady v Kolíně první čárka letos, ale struktura žádná a šlo jen o pár zahřmění od jihu. I tak moc prima překvapení :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2013“