bouřky 2.7.2013

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2013.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Aktuálně se silnější bouřka nachází zhruba 20 km od Děčína. Předpokládám, že by nás mohla v nejbližší hodině zasáhnout. Co jsem koukal, tak má slušnou odrazivost tak uvidíme :)
Zatím nás bičuje jen déšť z kovadliny, ale v dáli první hřmění.
Přílohy
Detekce blesků
Detekce blesků
Aktuální situace
Aktuální situace
Uživatelský avatar
Radek Šíma
Příspěvky: 83
Registrován: 06 kvě 2012 18:39
Bydliště: Doksy, okr. Kladno

Dnes odpoledne se na severu ukázala vcelku fotogenická stěna Cb, nicméně lehké zklamání stále přetrvává, protože než jsem nastoupil do práce ve Středoklukách, tak jsem si myslel, že Praha - západ a Praha vůbec je na bouřky a konvektivní jevy podstatně bohatší. No, sezóna nekončí, tak ještě uvidíme :-)

http://dragoniac.rajce.idnes.cz/Cb_2._7._2013

EDIT: Jak psal pan Amerika v jednom z předchozích vláken, rajče ty fotky teda podělalo! Takhle zrnitý to v originále rozhodně není. :tmi:
"Zhrzenej rosničkář...."
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Dneska časně odpoledne se na SZ těsně u Slaného vytvořila bouřka. Nejprve jen slabé srážkové pruhy pod základnami cumulů a pak začly hromy a celé se to pěkně rozrostlo. Blesky v jednu chvíli až 3x do minuty. Jednou dokonce 3 CG najednou v různých částech Cb a vteřinu potom čtvrtý 1 km přede mnou! To jsem radši mizel. Struktura běžná, za focení to moc nestálo. Spadlo z toho u nás jen pár kapek.
Můj hlavní úlovek je ale další tromba - tentokráte na rozpadajícím cumulu!
Přílohy
_7022483.JPG
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

No u nás to taky vypadalo nadějně. Jak jsem psal výše, nejprve to vypadalo, že na nás půjde poměrně silná bouřka, protože jsem slyšel, že v Jetřichovicích podali 1cm kroupy a když jsem se koukl na radar, tak to vypadlo nadějně.Ale cestou k nám to celé chcíplo a nakonec to dopadlo tak, že spadlo pár kapek a pár blesků převážně CG výbojů. Takže docela zklamání :cry: Ale hlavu vzhůru. Dnes by se měli opět tvořit bouřky na studené frontě, která postupuje ze západní do střední Evropy. Tak uvidíme co nám nadělí kromě deště :)
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Tady je ještě včerejší příchod bouřky
Přílohy
Cumuly
Cumuly
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Podle prepokladu se vse podstatne odehravalo daleko na Z ode me, ale vecer preci jen neco vybublalo ve fotitelne vznalenosti, pricemz nejzajimavejsi byly Ac lenticularis duplicatus, ktere se vytvorily nad vystupnymi proudy congestu. Prijemne zpestreni vecera to bylo :)

Par fotek tu: https://plus.google.com/u/0/photos/1079 ... 3210969825
PICT00222.jpg
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2013“