Bouřky 4.4.2014

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2014.
Odpovědět
Ota98
Příspěvky: 101
Registrován: 03 čer 2012 15:22
Bydliště: Brodek u Prostějova, 255 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Tak je tu zase další dubnový den s možným výskytem konvektivních bouřek. Na adrese

http://pocasnik.blogspot.cz/2014/04/pre ... 42014.html

Jsem publikoval svou vlastní předpověď bouřek na dnešek. Tak vám přeju dobrý konvektivní den!
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Dnes mezi 20:30 a 20:50 jsem pozoroval stacionární bouřku nad Radotínem. Pozoroval jsem celkem 6 blesků typu CC (jeden čárový, ostatní skryté v oblaku). Začátek dubna a třetí pozorování, to se mi líbí ;) .
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Taky mam třetí záznam! Dneska je to ale velmi slabé. Po setmění jen 3 až 4 záblesky na jihu. Vše bez hromu. Doufal jsem že se to ještě trochu rozjede, když to mířilo tak pěkně na nás. Krátkodobé zesílení několika buněk systému při soumraku byl ale jeho poslední výdech před zánikem. No nic, zejtra je taky den...
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Dnešní pražský bouřkový příděl bych málem prošvihla :) . Ačkoliv jsem celé odpoledne (opět) rušila jiné aktivity z důvodů bojové pohotovosti, buňky tvořící jakýsi řetězec kdesi jižně od Prahy se moc nechtěly hýbat, a tak jsem k večeru povolila v ostražitosti a zabrala se do zpracovávání včerejší úrody (bude v článku ;) ). A tak se stalo, že jsem si nevšimla, že z konvektivního "náhrdelníku" se pomalu začíná stávat problikávající "obojek" ,který se pomalu, ale jistě stahuje ku Praze :) . Až Lukášova poznámka, jestli i dnes tedy hodláme fotit bouřky, mě poněkud probrala a katapultovala (opět) na Šestku. Pravda, taková paráda jako včera to sice nebyla, ale můžu konstatovat, že jsem viděla a slyšela bouřku (ač už jsem si přišla jen pro pár posledních hromů a nevýrazných blesků) :lol:
Přílohy
IMG_9489 (2).jpg
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2014“