Bouřky 2.8.2014

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sheik
Příspěvky: 57
Registrován: 13 kvě 2012 11:09
Bydliště: Kladno

Překavupje mě, že pozorování tohoto dne není ješě založené :)
Toho dne se v okolí tvořila velká spousta buněk, které však nebyly moc fotogenické až na jednu jedinou, která se ukázala přímo přede mnou. A tak vznikl můj první timelapse vznikajícího CB někde nad Slaným. Pořízeno pomocí aplikace přes tablet (to jen kdyby někdo nevěděl - tak jako já do nedávna - že i taková aplikace existuje :o) Zvláštní bylo, že celá oblačnost postupovala severozápadně a kovadlina se rozvíjela nejprve nškam na VVJ. Pak si to rozmyslela a začala směřovat na správnou stranu:))
http://youtu.be/r7K_1s8rQJI
Kolem 20. hodiny pak vznikla bouřka východně od mé pozice - odhaduji někde u Kladna a směřovala severozápadně. Viditelné záblesky a slyšitelné hromy, nejbližší výboj asi 4km.
Po desáté hodině jsem se pak ještě pokusil (za asistence kolegy na telefonu) předběhnout bouřky u Rakovníka, ale byl z toho už jen jeden jediný úlovek, ikdyž asi nejlepší toho dne.
Kopie - IMG_1777.JPG
celé album:
http://sheik.rajce.idnes.cz/Bourka_2014-08-02/
Musím říci, že tahle sezona stojí, tedy konkrétně u mě, opravdu za prd. Všechny bouřky vznikají, když jsem v práci a tam kde zrovna nejsem, ikdyž tam jindy bývám :o)
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Z Moravy pozorovány jen vzdálené kovadliny.
Uživatelský avatar
MiyuGreer
Příspěvky: 32
Registrován: 08 kvě 2013 17:33
Bydliště: Slaný

Kolem osmé hodiny jsem začal sledovat dění na nebi. A musím říct že přechod kolem Slaného byl průměrný ale jak to už ve Slaném chodívá tak za městem se jádro pořádně rozohnilo. Četnost blesků byla asi 15-20/min možná i víc. Ale co bylo super byly barvy. Většinou pozoruji jádro s jedním určitým typem blesků co se síly, rozvětvenosti a barvy týče. Ale tentokrát to byl takový mix. Krásně se větvily tiché fialové blesky od Kvílic až nad Slaný. Asi 1,5km na Sever od Slaného jsem zase spatřil krásně čistě bílý CG-. Též nám jeden blesk prásknul zřejmě někam pod 1km na JZ, kdy následovala opravdu slušná pecka, dosti dunivá. Zvuky hromů byly také docela obstojné. Bouřka sice zesílila až při odchodu ale i tak přesty všechny dny s bouřkama na nic jsem byl docela spokojený.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Téma nebylo založeno, protože do včerejška jsem se téměř nepřetržitě věnoval pozorování.
Mimořádně vydařenej bouřkovej den. Byli jsme v koridoru jako prase! Den měl 4 dějství, což je snad zatím nejvíc co pamatuju. Aby ne, od 4 odpoledne do 1 hodiny v noci se to tady v jednom kuse mlelo. To je 9 hodin pozorování bouřek.
Jen s trochu hořkým závěrem. Na bleskách jsem pohořel, kromě jedné fotky.

Podrobnosti budou v článku. Zatím posílám jen fotky - z každého dějství jedna.
Přílohy
_8022565 (2).jpg
_8022902 (1).jpg
_8023057 (2).jpg
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

tak i já se přidám s krátkým hodnocením... nakonec to byl povedený den, i když odpoledne to na to ještě moc nevypadalo. Večer se ale udělala bouřka těsně vedle Brandýska a postupovala krásně kolem k severu, takže se dalo relativně bezpečně fotit po značně dlouhou dobu. No a pak to přišlo...
IMG_9313b.jpg
Více v článku :-)
Uživatelský avatar
D.Erban
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2015 12:05

Zdravim
Ten den jsme byli se psem na Bully games v Kladně. Celý den jsem pozoroval krásnou kovadlinu, která pak k večeru ukázala svou sílu. Závody skončili, poháry se rozdali a všichni se rozutekli do aut, protože začal totální smršť. Před náskokem do auta jsem si stihl udělat jednu fotku CG. Když jsme vyjížděli z Kladna, tak nás to v plné parádě potkalo v lese na rychlostce. Museli jsme zastavit, jako ostatní účastníci provozu a čekali jsme co se stane. Stromy lítali ze strany na stranu, docela jsem měl nahnáno. Jedna větev, která nám přistála na autě, vyděsila posádku auta, ale nic vážného se nestalo. Jelikož to řádilo u Varů, tak jsme se rozhodli přespat v Krušovicích odkaď mám pár úlovků ;)
Přílohy
Kovadlina v Kladně
Kovadlina v Kladně
Bouřka u Varů
Bouřka u Varů
Krušovice
Krušovice
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2014“