Bouřky 6.9.2014

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Zdravím,
Tak včerejší den mě tedy docela potěšil. Už jsem si moc nedělal naděje, že letos budu ještě něco stopovat :D Ale přeci to nebylo naposled ;)
http://ivanbarta.rajce.idnes.cz/
Přílohy
DSC_0631.JPG
kkkk.PNG
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

To je blesk vystřižený z videa, nebo je to fotografie? Každopádně se zdá, že to bylo docela blízko... Nedalo by se dohledat, kam to uhodilo?

Jinak samozřejmě super úlovek ;)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak zase nic.
Včera se nejprve blížil daleko od východu systém s docela velkou bouřkou, někde nad Prahou totálně chcíp a nenásledovaly ho ani přeháňky. Z několika congestů se na nás nakonec něco nadějného blížilo a vypadalo to že by se dal vyfotit vznikající cébák. Nakonec to byl zas jen nějakej chudinka kterej jen zakryl oblohu stratocumulem tu a tam se srážkami. Jen těsně před námi najednou začlo hřmět a z jednoho srážkového pruhu vyletělo několik CG blesků. Došlo i na déšť.
Večer pak vzniknul konečně pořádnej materiál na JZ, dokonce s jednim CG+, na blesky ale bylo zatim ještě světlo. Když se setmělo, vyjel jsem do terénu pln naděje k blikající kovadlině. Už byl namířen foťák, a co se nestalo - zaflákal to stratocumulus, takže zase prdlajs. Ještě k tomu začalo pršet z nějakýho jinýho sajrajtu nade mnou, takže takhle teda né :(
Posílám aspoň pár fotek, o kterejch se dá říct, že nejsou rovnou na vymazání. Je to ale zaflákaný stratokumulama, takže prasárna, jako když na krásný obraz vychrstne plechovku s barvou.
Přílohy
_9064172 (1).jpg
_9064225 (1).jpg
_9064266 (1).jpg
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Michale,

dobrý, nezoufej. Z večera mám podobné úlovky. Hodíš něco do článku? Já něco krátkého sepíšu...
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Ještě jednou zdravím,
tak ten blesk byl vystřižen z videa... A co se týče toho blesku také jsem přemýšlel, kam to mohlo uhodit... Jenže jsem o víkendu neměl moc času, takže jsem nepátral... Ale zítra to pudu omrknout ;)
Uživatelský avatar
janap
Příspěvky: 1
Registrován: 07 zář 2014 20:43
Bydliště: Rakovník

Taky jsem se včera snažila něco ulovit, ale moc se nedařilo, protože hodně pršelo. Tři minuty padaly kroupy, ale jen nějaký malý... Mám akorát jeden blesk vystříhnutej z videa.
Přílohy
10656504_778838742168905_1559349810_n.jpg
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

zdravím, z toho večera taky něco mám. Bohužel jsem si těsně před tím dal pivo takže jsem se nemohl přiblížit na lepší místo. Aspoň jsem si to mohl užít v klidu.

zde něco málo
Přílohy
IMG_3011uv.JPG
IMG_2980uv.JPG
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
Jakub Albert
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2014 09:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Přeji krásný den. 6.9.2014 jsem na Litoměřicku vyfotografoval cumulonimbus. Bouřka která šla na nás se bohužel rozpadla.
Přílohy
Fotografii jsem pořídil v 18:36.
Fotografii jsem pořídil v 18:36.
Jakub Albert
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2014“