Bouřky 7.9.2014

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Dneska se objevila docela velká bouřka na západě. Když se přiblížila podařilo se vyfotit nové kupy vznikající na její jižní straně. Nás nakonec nezasáhla, protože postupovala díky nově vznikajícím buňkám na jih. Bylo tam docela dost CG blesků, tak jeden do minuty.
Ještě dodám, že i předevčírem - 5.9. jsem večer pozoroval záblesky ve vzdálených kovadlinách a ještě předtím večer docela pěkné congesty. Na Cb to ale ještě nebylo.
Přílohy
_9074406.jpg
Uživatelský avatar
Sheik
Příspěvky: 57
Registrován: 13 kvě 2012 11:09
Bydliště: Kladno

Ta samá bouřka, ale pozorovaná směrem od Nového Strašecí. Tedy z druhé strany, než kolega nademnou přepodkládám. Ze začátku aktivita solidní, zhruba 4-5 záblesků do minuty. Jenže to jsem tam teprve přijížděl :D Než jsem vše připravil, nastavil a zjistil kam směřovat, byl jsem rád za 1-2 kousky do minuty. Alespoň jsem otestoval bleskolapku :-)
Zajmavě pak vypadala i duha mezi mraky. Bohužel detail nemám :(
Jen doplním, že je to prohnané přes photoshop, aby blesky vynikly. Přeci jen za dne to neni moc fotogenické.
IMG_2541.JPG
IMG_2537.JPG
IMG_2526.JPG
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Pánové, dobrý, dobrý to máte...

Já jsem si vyjel za touhle bouřkou ke slánskému letišti (na Rovinách u Brandýska ještě doháněli zemědělci sklizeň nebo spíš likvidaci, takže se tam hrozně prášilo) a zafotil jsem si na na září poměrně slušnou střelnici... sláva triggerovi, který opět pracoval, jako vždy...

Zde je jedna pro ukázku. Zbytek dám asi do krátkého článku...
IMG_9813maly.jpg
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Zdravím,
Tak mě se včera ty blesky nějak vyhýbali... nejprve to práská z jedné strany, poté zase jinde. Takže jsem se točil snad do všech světových stran :D a stejně jsem nic nechytil :( Ale na té obloze se dalo něco fotit ;)
Přílohy
DSC_0651.JPG
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2014“