Bouřky 1.6.18

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2018.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Dneska jsem v terénu pozoroval přechod bouřky v Praze Slivenci, a stálo to za to. Dle kolegy v Lochkově padaly i kroupy, ve Slivenci jsem je ale neviděl. Podle radaru to bylo velmi silné jádro.
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=2569
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Dnešní bouřky stály za to, ale dorazily příliš brzy :^) . Prostě v poledne ve všední dny je člověk v práci a hotovo. Přesto jsem si neodpustila malou pauzu a nebyla jsem jediná, podívat se nás přišlo víc :) . A když už jsem tak byla přikovaná k jednomu místu, což je u mě v rámci bouřek neobvyklé :lol: , pokusila jsem se sesmolit alespoň nějaký report :) .

http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=2572
https://youtu.be/l9ep1XsZmrQ
Přílohy
Untitled.png
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Dlouho jsem koukal na radar a vypadalo to, že nás to mine východně. Rozhodl jsem se proto o výjezd na Kralupy a zastavil jsem někde na půli cesty. Jenže to se mezitím bouřka téměř nereálně stočila na Slaný největší intenzity dosálna možná právě kousek od mého bydliště. Nicméně zdá se že jsem se i tak docela trefil a pochytal snad to, co šlo. Bouřka to byla silná s asi 15 mm deště. Jenom shelf byl kvůli krátné životnosti buněk málo vyvinutý.
Přílohy
N03_1639.png
N03_1679.png
N03_1689.png
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Vzhledem k předpovědi velké očekávání, ale výsledekem bylo především velké kulové (a blesk to nebyl :twisted: )
Rozsáhlý bouřkový komplex postupující přes území Česka od jihozápadu prostor Velkých Svatoňovice nezasáhl. Nejbližší konvekce začala vznikat okolo 14:30 SELČ až nad Broumovskem (tudíž za námi ve směru postupu bouřek), kde se postupně rozvinula výrazná multicela, která se zdržovala delší dobu nad tímto územím. Díky tomu nás neovlivnila ani větrem, ani srážkami. Naopak vítr byl zjevně vázán na outflow z rozpadajících se bouřek Z a JZ od místa pozorování. První hřmění zaznamenáno okolo 16. hodiny. Blesky nebyly pozorovány (bouřka byla příliš daleko), slyšitelné pouze velmi slabé hřmění. V raných stádiích vývoje kumulonimbu byl pozorován pileus, ve fázi zralosti až rozpadu pak drobné mammata. Po 18:30 se bouře rozpadla.

Report: http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=2571
Přílohy
mamma.jpg
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Modely slibovaly četné bouřky, ale dynamika žádná, tak jsem si s sebou vzal do práce stativ a foťák. V práci čím dál více vzrůstala nervozita s narůstajicíma prvníma bouřkama. Okolo Větřkovic jich několik vyrostlo a tak jsem vyrazil z práce rychle na lov. Zastavil jsem nad Větřkovicema a zkusil jsem natáčet blesky na video. Bylo velké množství CG blesků a pár i na kartě, takže jsem odjížděl domů spokojen

sestřih blesků
https://www.youtube.com/watch?v=YdfklJ3asGA
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2018“