Bouřky 25.7.2018

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2018.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tento den se nesl ve znamení horkého letního dne s teplotami atakujícími 30°C a s tvorbou nejprve mělké kupovité oblačnosti a poté v odpoledních hodinách i přeháněk a bouřek vázaných na výškovou tlakovou níži se svým středem postupujícím z Polska směrem k jihu nad ČR. Po její západní straně do Čech proudil vzduch od severu a v lehce labilní vzduchové hmotě došlo poměrně nečekaně k rozvoji bouřek s tahem k jihu. Severně od Slaného bouřky skokově zesílily a jedna prošla těsně kolem Brandýska (cca 5km západně). Viděli jsme pár CC i CG blesků, ale fotograficky se je zdokumentovat moc nepovedlo. Buď šly klasicky mimo záběr nebo byly tak rychlé - jedno probliknutí, že i přes aktivaci triggera se to na čip nestihlo vykreslit...
Zde můj jediný blesk...
Zde můj jediný blesk...
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Div se světe, bouřka. A ne jedna. Na Stochov dorazily někdy v 18:00 SELČ v oblacích prachu z polí, se sporadickou bleskovou aktivitou, dokonce i jakžtakž koukatelnou strukturou a půlhodinovým bouřkovým lijákem se vším všudy. Zbytek napsal Honza. Sucho trvá, ale lepší než nic. :)

Den předtím jsem konečně měl štěstí na čerty. Komíny v pozadí patří k dolu ČLUZ u Rynholce.

EDIT: Docela vtipný (nebo smutný) je se koukat, jak už lidi vůbec nepočítají s tím, že by v létě mohlo pršet. Blíží se stěna vody se hřměním a jedni buď dál sedí na odpočívadlech nebo obírají třešně, a další opouštějí zástavbu a vyrážejí do pole na výlet... :?:
Přílohy
IMG_0380.JPG
IMG_0384.JPG
IMG_0395.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Já jel po práci zrovna na koupák k nedalekému rybníku s tím, že budu koukat, jestli nebude vidět nějaká ta slabá bouřka kdesi za Prahou. Před odjezdem to nejprve vypadalo, že chudinky přeháňky budou i v našem kraji, vylekal jsem se když jsem cestou náhle uviděl docela silné srážkové pole. Pak jsem tedy vyjel na kopec a postupně jsem odpozoroval celou sérii - spíše slabších - ale bouřek.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2018“