Bouřky 20 - 21.7.

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2019.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

V sobotu podvečer mi svědomí poradilo podívat se na Blitzortnung, a hele. Přes Německo postupuje mohutná SQL. Čas ubíhal, nervy byly na pochodu, a byly na pochodu tím víc, čím víc bylo jasný, že se jižní křídlo linie rozsype dřív, než dosáhne hranic a dál bude Německem pokračovat jen severní část. Nicméně, pochybnosti, že je to opravdu všechno, přetrvávaly, a opravdu, krátce před půlnocí postupující SQL iniciovala v prostoru mezi Mělníkem a Slaným samojedinou bouřku. Ta se napřed ohlásila jen pár záblesky, ale když jsem dojel na vyhlídku, přivítala mě vzteklým, skoro nepřerušovaným blikáním. Převládaly IC, občas ze základny skočilo CGčko (zase bez vystřelováku). Okolní oblačnost téměř žádná, cébák visel přesně v místě, kam je ze Stochova aspoň trochu vidět na východ bez pavučin VVN vedení, a já si přesně po měsíci užíval další pořádnou pozorovací akci. Před 00:30 SELČ byla bouřka dost daleko a slábla, tak jsem mohl jet domů stáhnout fotky. Těm jsem teda dal na prdel :D Aspoň už vím, že dávat na EOS700D ISO větší než 800 je vražda. Expozičním časem 15s jsem tomu taky moc nepomohl, protože cb byl očividně dynamičtější, než se venku zdálo. Aspoň, že jsem ze začátku udělal několik fotek na 10s. Ty jsou pro změnu do kopce, fotil jsem ze stráně a dlouho hledal rovnováhu. No co už...
IMG_2272.JPG
IMG_2283.JPG
IMG_2315.JPG
Co se neděle týče, tu jsem totálně prohrál. Ranní vlnu jsem díky nočnímu cirkusu prospal a obě (sic!) odpolední jsem strávil stěhováním zkušebny a doháněním toho, co jsme za čtvrt roku zameškali. Jediný, co k tomu řeknu, že napršel fakt nesmysl a zlomilo to stromek u silnice do Rynholce. Ale ježiš, to mě to hraní nebavilo! :|
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Pro mně první vydařený bouřkový den této sezóny. Dlouho to vypadalo na propadák, až do té doby, než se těsně za námi vytvoril silný blikající débák. Více bude v článku.
Já tentokráte nic nespálil, pro jistotu jsem to držel do ISO 200, protože jinak obvykle ty nejlepší blesky končí mezi smazanými fotkami.
Přílohy
NO4_8499 (1).png
NO4_8350 (2).png
NO4_8305 (2).png
NO4_8247 (2).png
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2019“