Bouřky 18.8.2020.

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2020.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Noční bouřka - splněno! Letos se bohužel stalo trendem, že se místo na bouřky chodilo na pivo. Co taky venku, když nic není, ale fotovýbavu pro jistotu tahám s sebou, protože co kdyby náhodou. Další pozorování tím pádem začalo opět na zahrádce, odkud jsem koukal jak slunce zapadá za kumulonimby kdesi daleko u západních hranic. Koukám na to nadělení, a když se konečně sešeřilo, tak bylo vidět že v tom začíná solidně blikat. Nechal jsem všeho a vydal se fotit, jenže furt to bylo moc daleko a když to začalo chcípat, tak jsem si vlastně oddechl že už se nemusím dál trápit. Jenže pohled na radar odhalil další buňky vznikající podstatně blíž na JZ, chvíle očekávání a sláva, máme tady krásnou noční bouřku, která míří sem, produkuje asi deset blesků do minuty, dokonce ještě nabírá na intenzitě a čím je blíž, tím je to lepší. Sice zčásti schovaná do altostratů, ale letos si člověk fakt vybírat nemůže. Nakonec mě těsně minula jihem, užili jsme si to spolu náramně, před půlnocí konečně zhasla a já mohl jet ve vší spokojenosti domů.
IMG_5736.JPG
IMG_5859.JPG
IMG_5867.JPG
IMG_5883.JPG
IMG_5901.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2020“