ESTOFEX - nove produkty

Kdokoliv z Vás se může podělit o svoje znalosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Dobry den vsetkym,

Od 1. maja ESTOFEX nabieha na novy rezim predpovedi a to za pouzitia "pravdepodobnosti" :-), pricom ako nebezpecny jav pribudli aj "privalove zrazky". Tieto dve zmeny su pomerne vyznamne pre styl predpovedania - a tak by som Vam odporucal precitat si News blog, kde su nove produkty aj predstavene.

Naviac interne testujeme jeden dalsi produkt, ktory by sa tiez mohol celkom pacit :-), zatial mame mesacnu skusobnu lehotu na neho, takze zatial nebudem oznamovat plne jeho znenie ale myslim, ze sa ho skoro dockame.

Za ESTOFEX,
Tomas Pucik
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Pokud jsem to dobře pochopil, tak pokud budu v oblasti stupně 1, tak to zjednodušeně znamená, že do vzdálenosti 40 km ode mě se s 5% pravděpodobností vyskytne silná bouře. U stupně 2 je to to samé, ale pravděpodobnost silné bouře se čeká s 15% pravděpodobností. U stupně 3 je 15% šance, že v okruhu 40 km ode mě se vyskytne extrémně silná bouře (podle daných kritérií).

Myslím, že je to dobrá odpověď na dotazy, že proč 15.8.2008 se na východě ČR téměř nic nedělo a přitom byl předpovězen stupeň č.3. Opačně řečeno totiž platí, že i když jsem v oblasti s "trojkou", tak na 85% se v mém okolí extrémně silná bouře nevyskytne.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Michale,

Level 1 priblizne znamena, ze sa v ramci uzemia vyskytne na 5 - 15% plochy nejaky intenzivny jav s suvislosti s burkou. Respektive pre verifikacne ucely je rozdelene uzemie na stvorcovu siet, pricom obsah stvorca ma rovnaky obsah ako kruh s radiusom 40 km ( stvorce bolo treba vybrat preto, lebo kruhmi by sa nedalo vyplnit cele pole a museli by sa v tom pripade prelinat navzajom) a 5 az 15% tychto stvorcov by malo obsahovat nejaky intezivny jav. Cize je sranda v tom, ze ak sa vyskytne v ramci stvorcoveho uzemia 9 nebezpecnych javov, ktore ho skoro uplne pokryju, berie sa to ako 1 vyplneny stvorec ale ak sa vyskytnu 2 na hranici stvorcov - rozsvietia sa v pohode az 2 stvorce ( a bude vyzerat ze druha situacia mala "vacsi" uzemy rozsah). Bohuzial je to ale nutna generalizacia kvoli tomu, aby sme mohli spatne overovat predpovede.

Level 3 je 15% a vyssie ( cize teoreticky aj 100% :-D LOL to si neviem predstavit tu situaciu) pokrytie uzemia Extremnymi javmi.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tomas Pucik píše:Ahoj Michale,

Level 1 priblizne znamena, ze sa v ramci uzemia vyskytne na 5 - 15% plochy nejaky intenzivny jav s suvislosti s burkou. Respektive pre verifikacne ucely je rozdelene uzemie na stvorcovu siet, pricom obsah stvorca ma rovnaky obsah ako kruh s radiusom 40 km ( stvorce bolo treba vybrat preto, lebo kruhmi by sa nedalo vyplnit cele pole a museli by sa v tom pripade prelinat navzajom) a 5 az 15% tychto stvorcov by malo obsahovat nejaky intezivny jav. Cize je sranda v tom, ze ak sa vyskytne v ramci stvorcoveho uzemia 9 nebezpecnych javov, ktore ho skoro uplne pokryju, berie sa to ako 1 vyplneny stvorec ale ak sa vyskytnu 2 na hranici stvorcov - rozsvietia sa v pohode az 2 stvorce ( a bude vyzerat ze druha situacia mala "vacsi" uzemy rozsah). Bohuzial je to ale nutna generalizacia kvoli tomu, aby sme mohli spatne overovat predpovede.

Level 3 je 15% a vyssie ( cize teoreticky aj 100% :-D LOL to si neviem predstavit tu situaciu) pokrytie uzemia Extremnymi javmi.
Záleží na výběru. Jednou vybrali jenom HP supercelu spolu s sql na ni vázanou a ten druhý odkaz taky vypadá dobře.

http://estofex.org/cgi-bin/polygon/show ... update.xml
http://estofex.org/cgi-bin/polygon/show ... update.xml
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáši, díky za upřesnění. ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

trochu mě zarazilo, že oranžové pole je i mimo žluté - to jsem myslel, že je základ a další barvy jen upřesnění stupně nebezpečí .. nebo se to nebezpečí netýká bouřek?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní předpovědi uživatelů“