Úroveň příspěvků v tomto fóru

Máte dotaz ohledně fungování našich webových stránek ?
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

No prečo som často s meteorológmi v konflikte :?: , no neviem čo je čo. Teda napr. zoberme si výstrahy Skywarnu - spomína sa tam nejaký strih vetra, Li, CAPE, atď..., a ja neviem čo to znamená, tak potom neviem, o čom sa píše. Preto by som niekoho poprosil, nech mi dá odkaz na nejakú webovú stránku, kde si tie pojmy môžem naštudovať možno aj s obrázkami. Je mi jedno, či text bude písaný nemecky, česky, anglicky, pre mňa zamňa aj arabsky :lol: , ale je najvyšší čas, aby som to už konečne pochopil a aby som nevyzeral ako ****. :evil: Ďakujem. :D
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

meteo.estranky.sk píše:No prečo som často s meteorológmi v konflikte :?: , no neviem čo je čo. Teda napr. zoberme si výstrahy Skywarnu - spomína sa tam nejaký strih vetra, Li, CAPE, atď..., a ja neviem čo to znamená, tak potom neviem, o čom sa píše. Preto by som niekoho poprosil, nech mi dá odkaz na nejakú webovú stránku, kde si tie pojmy môžem naštudovať možno aj s obrázkami. Je mi jedno, či text bude písaný nemecky, česky, anglicky, pre mňa zamňa aj arabsky :lol: , ale je najvyšší čas, aby som to už konečne pochopil a aby som nevyzeral ako ****. :evil: Ďakujem. :D
Překvapivě zde: http://www.bourky.com/slovnik.php ... :D
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

meteo.estranky.sk píše:No prečo som často s meteorológmi v konflikte :?: , no neviem čo je čo. Teda napr. zoberme si výstrahy Skywarnu - spomína sa tam nejaký strih vetra, Li, CAPE, atď..., a ja neviem čo to znamená, tak potom neviem, o čom sa píše. Preto by som niekoho poprosil, nech mi dá odkaz na nejakú webovú stránku, kde si tie pojmy môžem naštudovať možno aj s obrázkami. Je mi jedno, či text bude písaný nemecky, česky, anglicky, pre mňa zamňa aj arabsky :lol: , ale je najvyšší čas, aby som to už konečne pochopil a aby som nevyzeral ako ****. :evil: Ďakujem. :D
Ja len mierne poupravím.... SkyWarn nevydáva za žiadnu cenu výstrahy, ale predpovede... "Výstrahy" sa snažíš vydávať ty ;)
A mimochodom... prečo sa niekoho nespýtaš na tieto pojmy? ;)
Netreba za každú cenu podceňovať iných... Ak si myslíš, že predpovede skywarnu sú fakt také hrozné (ako ty tvrdíš), aspoň raz si vyskúšaj predpoveď búrok ;) A... myslím, že sa ti niečo nepáčilo na stupňoch v SkyWarne... Ja si myslím, že je to oveľa prehľadnejšie mať rozdelené stupne podľa intenzity prejavov (napr. vietor 25m/s, krúpy 2cm atď) ako len napísať, že búrka predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity... totiž to riziko predstavuje každá búrka... ale málo kto si to uvedomuje... :sweat:
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Sorry, tak predpovede.
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

A koho sa mám spýtať? Keď tých pojmov je neurekom?
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Možno ako každý z nás sadnúť a hľadať a hľadať. Požičať si knížky o počasí a čítať. Ja som sa väčšinu vecí naučil sám a myslím, že tak to bude aj u ostatných. Potom to čo sa naučíš, môžeš konzultovať s ostatnými.
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:Možno ako každý z nás sadnúť a hľadať a hľadať. Požičať si knížky o počasí a čítať. Ja som sa väčšinu vecí naučil sám a myslím, že tak to bude aj u ostatných. Potom to čo sa naučíš, môžeš konzultovať s ostatnými.
Ja tak isto... ale ja hlavne študujem materiály v EN a to hlavne dokumenty pôvodom z USA :) (dokumenty typu vplyv helicity na updraft a organizaciu burky atd..:D)... V slovenčine/češtine je toho dosť málo... a navyše... je dosť užitočné sledovať aj situáciu napr. v USA... Dá sa porovnať model vs. aerologicky vystup vs. radar v 1km/5min... ;) Človek sa toho dosť naučí... hlavne keď sa snaží odhadnúť/určiť, kde vznikne rotácia popr. tornádo... :) A mimochodom... tomuto "študovaniu" meteo sa venujem asi rok, pričom posledného pol roka aktívnejšie... Prvým podnetom na takéto "študovanie" bolo vtedy, keď som sa chcel stať SW forecasterom :D ... tiež som si myslel, že to je nič... ale teraz zisťujem, že niekedy je fakt náročné spraviť dobrú predpoveď aj na 24 hodín dopredu... Ale hold... moje vedomosti ani zďaleka nie sú také, ako vedomosti niektorých členov fóra :) V meteo mám hóóódne veľa medzier :).. Ale myslím si, že keď človek má čas, tak mu stačí rok (možno aj menej) aby sa naučil aspoň "základy" :)
Ale veľkou výhodou je znalosť angličtiny..
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
meteo.estranky.sk
Příspěvky: 167
Registrován: 13 dub 2009 11:26
Bydliště: Košické Oľšany (277 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Môžem sa spýtať, že čo nového v Radostoviciach?
Odpovědět

Zpět na „Webové stránky www.bourky.com“