Bouřky 29.4.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Odpovědět
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Jiřžně od Brna se vytvořila bouřka, od 14:35 el. aktivní, 3 x hřmělo během cca 10 minut. Tmavé srážkové pásmo, jinak žádná struktura.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

V Budějkách se teď vylejvá docela slušná přeháňka, ale bohužel bez bleskové aktivity.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
switzzy
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2010 21:02
Bydliště: Vyškov na Moravě 256 m.n.m.

No tak nám se bouřky tak jako celý týden, tak i dnes vyhýbají....jak říkám: "Do Vyškova přijde od východu dřív Němec než bouřka" :lol: ....nicméně dnes pěkné mamaty, které tu už pěkně dlouho nebyli...ke vší smůle jsem neměl foťák u sebe a než jsem dorazil z města k nám na střechu tak byli o další 3km severněji a rozpadali se :? Nicméně ta organizovanost bouřkových jader je bídná...skáče to jak se tomu chce :rofl:
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Nakonec 6 hromů, podle detekce bouřka aktivní i nadále. Z Brna již pozorovatelná jen horní polovina bouře s kovadlinou, která je zatím stále živena updraftem.
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Zdar, ja radsi ani nic nerikam/nepisu...takova bourkova dira, jako prave mam tady, jen tak nikde jinde neni ;)
Takze zatim jen tise zavidim...
Jinak teda vzdalene zahrmneni se uz konalo i tady, vcera a tusim jeste na pondeli Velikonocni, ale to proste neberu :)
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Tak si tak u snímků z radaru říkám, že si v Olomouci nebo ve Šternberku koupili nějaký generátor bouřek, jinak to ani není možný, to je celej tejden jedna za druhou.. a pořád ve skoro stejné stopě mířící přes Litovel či Mohelnici dál na ZSZ do východních Čech. Teď zrovna další pěkná a opět se snímek začervenal nejvíc nad Šternberkem.. :shock:
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak u me slaba bourka s par blesky. Nejblizsi byl kupiodivu pozitivni cg blesk z kovadliny 2 km daleko. Pomerne ostre hrmeni zakoncene dunivym zvukem. Srazky minimalni. Slo to bokem a navic to chciplo jeste nez to sem doslo. Byl patrny slaby arcus.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

wosicz píše:Tak si tak u snímků z radaru říkám, že si v Olomouci nebo ve Šternberku koupili nějaký generátor bouřek, jinak to ani není možný, to je celej tejden jedna za druhou.. a pořád ve skoro stejné stopě mířící přes Litovel či Mohelnici dál na ZSZ do východních Čech. Teď zrovna další pěkná a opět se snímek začervenal nejvíc nad Šternberkem.. :shock:
Ja to taky sleduji uz od pondeli a mam podobny nazor, no ;)
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Dnes jen jedna blízká bouřka, ale zajímavé věci se děly už brzy ráno posuďte: jen upozorním o trombu, tornádo se nejedná z tohoto jsem jen lehce promokl :D
http://www.pocasiholasice.cz/Fotogalerie.html#foto427
Naposledy upravil(a) Tom dne 29 dub 2011 16:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Asi se přestěhuju do Olomouce jinak už nevím! Je to bída, bída, bída. V Praze nic, v Jižních Čechách taky nic a když jo, tak jsem zase v Praze a naopak.Včera než jsem se stačil rozkoukat, vše mi uteklo ze Středních Čech na Z. Dnes jen pár Cb sledovaných z dálky a jedna slabá bouřka vznikla přímo nad námi a postupovala směr Z/SZ přes Milevsko dále k Příbrami. El. aktivní začala být ale až někde nad Orlíkem. V Táboře pak už jen slabší přeháňka. Nestojí to za řeč, letos jsem neviděl ještě jediný blesk... :( Uvidíme co zítra.
Uživatelský avatar
99lacike99
Příspěvky: 17
Registrován: 05 kvě 2010 18:50
Bydliště: Bratislava 200 mnm /Poprad 680 mnm

Dnes Bratislavu (Mlynská dolina) čuchli dve búrky. Prvá prišla okolo druhej, bola plošne dosť malá a u nás vyprodukovala len takmer nemerateľné množstvo zrážok a 3 hromy, avšak bolo vidieť výrazné zrážkové pruhy. Druhá prišla niečo po 16 tej,táto už vyzerala oveľa lepšie,základńa mala krásnu takmer čiernu farbu, avšak opäť nás zachytil len jej severný okraj. Jej oblačnosť nás ovplyvňuje doteraz. Vyprodukovala asi 10 bleskov, CG boli 3. U nás bola zrážkovo opäť veľmi nevýrazná.
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Dnes tady na Olomoucku 4 bouřky. Po té poslední bouřce měly dokonce i hasiči výjezd, ale co se kde stalo, to zatím nevím. Jednalo se většinou o slabší bouřky, ale vznikaly mi přímo nad hlavou, takže mám za dnešek poměrně dost silných hromů, až sem měl husí kůži ;). Letos mám za sebou snad více bouřek než za celou minulou sezónu (ale zdání klame).
hartigan
Příspěvky: 3
Registrován: 30 čer 2009 14:12

V Olomouci v průběhu dne také 4 menší bouřky, jedna doprovázená kroupami (do 0,5 cm). SEDMÝ BOUŘKOVÝ DEN V ŘADĚ.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Tento den bych odborně nazval den blbec. Ne snad proto, že bych neměl bouřku, byla úžasná. Jenže když člověk nemá čas, tak si ji nemůže vychutnat. Bouřku jsem prožil ve Vítkově a častečně ve Větřkovicích. Ve Vítkově v době příchodu, krátce nárazy okolo 15 m/s a velmi silný déšť. Jižně od mého místa to vypadalo na kroupy. Rovněž byla celá řada CG, ale na detekci s podivem jen 2, když já jsem viděl min 7 :|. Nejbližší úder ve Vítkově okolo 0,5 km. Jediné co jsem stihnul z této bouřky vyfotit jsou oblaky mamma na její zadní straně .
http://img5.rajce.idnes.cz/d0510/3/3460 ... 4.2011.jpg
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“