23.6.2015 Aprílové přeháňky

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2015.
Odpovědět
Miroslav Meglič
Člen AMS
Příspěvky: 8
Registrován: 30 kvě 2007 14:59
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Prozřetelně jsem si včera vzal a zapnul palubní kameru. Aby sledovala provoz, ale hlavně se s ní dá zaznamenat i pěkné meteorologické scenérie. Cestou z Karlína zpět na Mladou Boleslav byly zřejmé, na západním obzoru, krásně bublající silné přeháňky, které i elektricky zasršely... Video je 4x zrychleno od Hloubětína na Vysočanskou radiálu a poté po R10 až do Staré Boleslavi, kde jsme již ve slejváku sjeli na menší nákup. Potom jsme pokračovali už v týlu přeháňky na Mladou Boleslav a ve slunečním svitu ještě pozorovali duhy, vznikající v aerosolech vody, co rozstřikovala kola aut... :)
2015_06_23_164858 720p.jpg
2015_06_23_174203 720p.jpg
P.S. Čas v kameře je vůči našemu (SELČ) o hodinu opožděn. :$
Zrychlená sekvence jízdy za přeháňkou je zde : https://youtu.be/23YTxo8FtQE
Půl krásy světa je na oblozeObrázek
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Moc povedené, ta dynamická základna a hlavně i ta duha, taky jsme to tady viděli při jízdě.
Dynamika byla zejména ráno celkem dobrá, ale že by ten výsledek byl zase tak oslnivý to ne, opravdu to vypadalo, jak jste napsal spíš jako Aprílová konvekce, pomalu zimní :D

Ale i tak potěšilo.....Teď už by to ale chtělo zase pravé léto!
2362015.jpg
Uživatelský avatar
D.Erban
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2015 12:05

Já jsem vyjel na Újezd a už při příjezdu na mě čekala pěkná podívaná.
Přílohy
IMG_9558.jpg
IMG_9566.jpg
Detail mammatů
Detail mammatů
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Já jsem byl v Praze v práci až do večerních hodin, takže smůla. Ale podle toho co jsem trochu viděl, to musela být opravdu pastva pro čočky. Krásné kupy na azurové obloze se střídaly s ostrými srážkovými pruhy vypadávajícími z černých základen - a to skoro celý den. Na JV Prahy z jedné takové asi 5x krásně zahřmělo.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2015“