Předpověď bouřek CTRA vs. ČHMÚ

Kdokoliv z Vás se může podělit o svoje znalosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Na internetu se začaly objevovat zajímavé názory, že ČHMÚ čeká na vydání výstrahy před bouřkami na CTRA a poté vydá vlastní, která by snad měla být její kopií... Jinak řečeno... lidé z "Hydráku" zřejmě neví a čekají na vyjádření "expertů"... Tohle už tu bylo v minulosti např. s VV, ale experti rostou jako houby po dešti, i když je sucho :)

Srovnávací obrázek ukazuje porovnání poskytnutých informací... Povšiměte si plošného a časového rozložení výstrah a dodatečné informace popisující situaci... Podotýkám, že mapka vlevo ukazuje úplně stejnou předpověď pro všechny okresy na 2,5 dne dopředu. Skutečně by si Hydrák jakožto instituce odpovědná za vydávání předpovědí a výstrah vzala na triko čerpat z mapky na obrázku vlevo? A jakou má ta mapka vypovídací hodnotu?
srovnani-predpovedi.png
Není to nic osobního, ale každý, kdo se nějak veřejně prezentuje, musí počítat s tím, že může přijít kritika. Tak jako jsme často kritizováni my nebo jiní, můžeme se zároveň v demokratickém světě vyjádřit i my k ostatním. Je jen na dotyčných subjektech, zda a jak se s tím vyrovnají.

Ano, říkali jsme si, že se nebudeme CTRA zabývat, ale je občas potřeba se zastat těch, kteří jsou nějakým způsobem osočováni a třeba se nemohou nebo nechtějí bránit. Jak se někdy říká, že mlčení je souhlas a zde je třeba nemlčet.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní předpovědi uživatelů“