Tak co si teda nezapomenout?

Aneb co si nezapomenout doma...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kixick
Příspěvky: 44
Registrován: 28 úno 2008 17:53
Bydliště: Praha 2
Kontaktovat uživatele:

No podtémat tu je sice pár, ale nějaké pořádné shrnutí, co opravdu mít sebou by se hodilo. Já osobně jsem byl jenom na pár menších výjezdech, vesměs nevybaven, takže jsem pozoroval jen "live" a nic moc nezaznamenal a letos se chystám to napravit, tak by mne zajímalo co si brát a co ne, popřípadě kde co sehnat.
Momentálně mám foťák Panasonic Lumix FZ8, takovej trosku plastovejsi stativ, k dispozici budu mit i notebook.
Chtěl bych hlavně poradit, kde seženu nějakej kvalitní anemometr, koukal jsem se na jeden, kterej mne zaujal a to na http://www.e-pristroje.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , kde nabizeli anemometr s USB kabelem, takovej vetsi bilej :)
Pak bych chtěl vědět jestli někdo nevíte zda-li se dá sehnat v Čechách nějakej lighting detector, ale jak jsem našel v jinejch článcích, tak je zatím asi jedinou možností firma boltek...
No a v neposlední řadě bych chtěl vědět jestli máte někdo zkušenost s připojením k internetu na notebook pomocí PCMCIA karet... jestli je to v praxi pouzitelny, nebo ne, eventuelne nejakou jinou variantu mobilniho pripojeni pro obcasne sledovani bourek ;)

Předem dík :rain: :rain: :punch: :rain: :rain:
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Já mám takovýto anemometr - http://www.e-conrad.cz/anemometr-windmaster-2+dp35183/, sice se nedá připojit do PC, ale je perfektní, přesný, odolný vůči vlivům počasí atd... Byl jsem s tim minulý pátek i na Sněžce.

Ohledně mobilního připojení... záleží co pak chceš na notebooku zobrazovat... radar ? blesky ? teoreticky by mohlo stačit nějaké GPRS, nebo využít služeb O2 nebo Ufon a jít do nějakého CDMA, má poměrně dobré pokrytí a slušnou rychlost.
Uživatelský avatar
kixick
Příspěvky: 44
Registrován: 28 úno 2008 17:53
Bydliště: Praha 2
Kontaktovat uživatele:

Lukáš Ronge píše: Ohledně mobilního připojení... záleží co pak chceš na notebooku zobrazovat... radar ? blesky ? teoreticky by mohlo stačit nějaké GPRS, nebo využít služeb O2 nebo Ufon a jít do nějakého CDMA, má poměrně dobré pokrytí a slušnou rychlost.
Přesně to jsem měl na mysli, radar a blesky, abych měl přehled o směřování a aktuálním stavu bouřky v blízkosti. Díky moc za rychlou reakci :clap: :hai:
A nahodou nevis, kde jinde nez na bolteku sehnat detektor blesku? :P
Šeba
Příspěvky: 74
Registrován: 06 črc 2008 20:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

kixick píše:
Lukáš Ronge píše: Ohledně mobilního připojení... záleží co pak chceš na notebooku zobrazovat... radar ? blesky ? teoreticky by mohlo stačit nějaké GPRS, nebo využít služeb O2 nebo Ufon a jít do nějakého CDMA, má poměrně dobré pokrytí a slušnou rychlost.
Přesně to jsem měl na mysli, radar a blesky, abych měl přehled o směřování a aktuálním stavu bouřky v blízkosti. Díky moc za rychlou reakci :clap: :hai:
A nahodou nevis, kde jinde nez na bolteku sehnat detektor blesku? :P
Podle mého názoru je investice do detektoru blesků (hlavně v cenové kategorii Bolteku) zbytečná. V ČR je velmi kvalitní detekce blesků na stránkách CHMU aktualizovaná každých 10 minut. Ukazuje ti to všechno, co na výjezdu potřebuješ (počet CC, CG+, CG-, místo úderu a čas se dá taky odhadnout). Samozřejmě u silnějších bouřek se to číst nedá, ale jestli se nechceš věnovat přímo výzkumu atmosférické elektřiny a blesků, tak si myslím, že to je zbytečné. Jádro bouřky zaměříš podle srážek, radarové odrazivosti a detektoru CHMU, vzdálenost úderu odhadneš pomocí počítání času.

Jinak k tomu, co si nezapomenout. Windmaster II je podle mě kvalitní anemometr, používá ho hodně lidí a chválí si ho. Výhodou je to, že nemusíš stát kolmo k větru, měří to na všechny strany. Ten USB anemometr se mi zdá trochu předražený. Je sice pravda, že při výjezdu se podobná věcička hodí, ale já za stejný peníze pořídil celou meteostanici, která měří včechno http://stormchasing.kvalitne.cz/view.ph ... 2009020001 a předělal si ji k obrazu svému :) Teď je otázka, do jaké míry to bude efektivní, ale to ukáže až sezóna 2009...
Jakub Šebesta http://stormchasing.kvalitne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kixick
Příspěvky: 44
Registrován: 28 úno 2008 17:53
Bydliště: Praha 2
Kontaktovat uživatele:

Díky díky! No popravdě, o tom, že bych si koupil detektor blesků od bolteku už jsem přestal uvažovat, ale teď by mne spíš zajímalo jak si zařídit internet do notebooku, protože v týhle oblasti se zas tak moc nevyznám... Jenže to je asi nejlepší se obrátit na nějakýho operátora a položit dotaz přímo tam, ale z našich mobilních operátorů mám takovej nepříjemnej pocit, že jim de hlavně o kšeft a člověku co moc neví nabídnou něco, co v praxi vůbec nevyužije... Ale to už se zahrabávám fakt mimo, takže nějaký doporučení? :call:
Šeba
Příspěvky: 74
Registrován: 06 črc 2008 20:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Tak já osobně používám mobilní internet od O2 a myslím, že rychlost je v mezích mobilního internetu. Několikrát se mi už stalo, že nebyl signál, myslím, že dokonce bouřka tento signál hodně ruší, ale to je prostě cena za mobilnost.
Jakub Šebesta http://stormchasing.kvalitne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

kixick píše:Díky díky! No popravdě, o tom, že bych si koupil detektor blesků od bolteku už jsem přestal uvažovat, ale teď by mne spíš zajímalo jak si zařídit internet do notebooku, protože v týhle oblasti se zas tak moc nevyznám... Jenže to je asi nejlepší se obrátit na nějakýho operátora a položit dotaz přímo tam, ale z našich mobilních operátorů mám takovej nepříjemnej pocit, že jim de hlavně o kšeft a člověku co moc neví nabídnou něco, co v praxi vůbec nevyužije... Ale to už se zahrabávám fakt mimo, takže nějaký doporučení? :call:
Nebo si sežeň někoho, kdo bude sedět u komplu doma a občas mu zavoláš .
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No ja mám net v mobile od Orange, objem dát tam mám neobmedzený, a rýchlosť 3,6mb/s... Myslím si, že na prehliadanie radarových dát to úplne stačí... Ale aj tak je dobré mať niekoho, kto bude doma sedieť za PC... predsa je to iné, keď máte v aute notebook s radarom a k dispozícií ešte aj PC z domova, s nejakým navigátorom... Aj keď si vezmeme notebook vs. pc... PC je častokrát výkonnejší, a totiž tam je navigácia potom jednoduchšia... ;)
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
Odpovědět

Zpět na „Doporučené vybavení“