Extrémní bouřky 15. a 16.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

Štěpán Krejsek píše:Na hranicích Rak./SK/Maďarsko už zase něco roste. Na detekci první blesky.

A v Rakousku taky něco je.
Zrovna jsem to psal. :D Ale vyrostlo to zřejmě dost rychle, na družicových snímcích z 19:30 jsem si ještě ničeho v těch místech nevšiml :-)
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Lukin píše:
Štěpán Krejsek píše:Na hranicích Rak./SK/Maďarsko už zase něco roste. Na detekci první blesky.

A v Rakousku taky něco je.
Zrovna jsem to psal. :D Ale vyrostlo to zřejmě dost rychle, na družicových snímcích z 19:30 jsem si ještě ničeho v těch místech nevšiml :-)
Mnohem více mě zajímá ten odraz zatím schovaný v Rakousku. Ten by se ještě na území ČR dostat mohl.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Mrkněte na update ESTOFEXU - trojku rozšířili nad Slovensko i Moravu... :shock:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Psika píše: Mě dost překvapilo, že se to začalo vyvíjet přesně tak, jak jsem si to před čtvrtou hodinou představoval. To nebývá vůbec zvykem :-) Chvíli jsem si myslel, jestli nekoukám na nějaké historické snímky, když tady skoro všichni najednou chtěli brečet a podlehli takové depce :-).
nj "moraváci" dyt to je normálka u nich :lol: :lol: :lol: já bych tamm nasadil co tu mám já .. a jely by sanitky pro ně :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

Já teď viděl na východ blesk. Tak vystčím hlavu z okna jestli už nemám halucinace a po cca 30s slyším slabý hrom. Bouřkovou oblačnost tam nevidím. :shock:
Mě začalo hrabat. Teď začalo i mírně pršet a nad námi skoro jasno. :shock: Jen pár Cu humilis. :shock:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Lukin píše:Já teď viděl na východ blesk. Tak vystčím hlavu z okna jestli už nemám halucinace a po cca 30s slyším slabý hrom. Bouřkovou oblačnost tam nevidím. :shock:
Mě začalo hrabat. Teď začalo i mírně pršet a nad námi skoro jasno. :shock: Jen pár Cu humilis. :shock:
Východně od HO se vytvořila malá buňka... ;)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

gerykm píše:
Lukin píše:Já teď viděl na východ blesk. Tak vystčím hlavu z okna jestli už nemám halucinace a po cca 30s slyším slabý hrom. Bouřkovou oblačnost tam nevidím. :shock:
Mě začalo hrabat. Teď začalo i mírně pršet a nad námi skoro jasno. :shock: Jen pár Cu humilis. :shock:
Východně od HO se vytvořila malá buňka... ;)
Tak nejsem blázen! :D Už tam jde vidět i hezý CB :-). Jen stále nechápu ten déšť. :D Nekecám nad námi fakt není žádná oblačnost, která by srážky mohla produkovat. :D
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Lukin píše:...Jen stále nechápu ten déšť. :D Nekecám nad námi fakt není žádná oblačnost, která by srážky mohla produkovat. :D
Na radaru je těsně západně od HO vidět zřejmě vrstevnatá oblačnost a západní vítr (?) unáší kapky až k vám - to samé bylo před chvílí v Přerově.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
556036
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis 2007 10:53
Bydliště: Slovensko

gerykm píše:Mrkněte na update ESTOFEXU - trojku rozšířili nad Slovensko i Moravu... :shock:
+ + + TORNADO OUTBREAK CURRENTLY UNDERWAY ACROSS SOUTHERN AND CENTRAL POLAND AND POSSIBLY SLOVAKIA EXPECTED TO CONTINUE THROUGH THE EVENING + + +
Prelozte to sikovne kto viete anglicky :shock:
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Lukin píše:Jen stále nechápu ten déšť. :D Nekecám nad námi fakt není žádná oblačnost, která by srážky mohla produkovat. :D
No to se mi taky několikrát stalo. Někdy srážky padají prostě z ničeho :?
(To gerykm: V mym případě bez blízkého srážkového pole.)
Jinak u nás si stále naplno užíváme stratokumulus, nyní ještě při západu zbarvený trochu do červena. (Není to ale tím že by byl klasicky nasvícený zespoda, slunce je nad ním a prosvítilo ho zezhora - zajímavé.)
Naposledy upravil(a) Amerika dne 15 srp 2008 19:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

gerykm píše:
Lukin píše:...Jen stále nechápu ten déšť. :D Nekecám nad námi fakt není žádná oblačnost, která by srážky mohla produkovat. :D
Na radaru je těsně západně od HO vidět zřejmě vrstevnatá oblačnost a západní vítr (?) unáší kapky až k vám - to samé bylo před chvílí v Přerově.
Asi to tak bude. :-) Jsem rád že jsem se z toho ještě nezbláznil. :-)
Jinak jak to vidíš na noc? Ta 3 od Estofexu varuje, že od 20:00 do 8:00 můžou vznikat mimojiné i u nás ( i když CR nezmínili asi to bude myšlené tím Warszava - Krakow - Bratislava) supercely s možností silných tornád. :shock: Snad jsem tu předpověď pochopil ssprávně :?
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

tom522 píše:
Lukin píše:
Štěpán Krejsek píše:Na hranicích Rak./SK/Maďarsko už zase něco roste. Na detekci první blesky.

A v Rakousku taky něco je.
Zrovna jsem to psal. :D Ale vyrostlo to zřejmě dost rychle, na družicových snímcích z 19:30 jsem si ještě ničeho v těch místech nevšiml :-)
To nic nebude za chvíli to kvůli špatným podmínkám vzdechne, podle mě už je konec bude jen pršet
Těma podmínkama si právě vůbec nejsem jistý. :-/ A vlastně vůbec teď nemám ponětí, jaké podmínky panují. Ale 3 od estofexu mi dává naději. :-)
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Už vím, proč 3... helicita přes 700 m2/s2!
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Na východě Moravy a Slezska se ještě bouřky v noci objeví, ale je dost chladno a já bych to viděl na stupeň NULA (pouze žlutý), západnímu Slovensku bych dal max. stupeň č.1, ale i tam se ochladilo na +20°C v průměru. ESTOFEXU nevěřím... :?

Co asi přijde v noci jsou silnější trvalejší srážky, ale ty ESTOFEX nebere jako nebezpečný jev...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Dnešek mně tochu zklamal. Může mito být jedno, u nás stejně nec bejt nemělo, ale třeba ty noční moravské bouřky se mi zdály silnější.
Jak si teda mám vykládat ten ESTOFEX. Bude teda ještě něco? - trojka je i na Moravě...
(Jo ty už jsi odpověděl :) )
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Zde začíná silněji pršet a hlavně tu buší CG čím dál častěji. Je ale zvláštní, jak může ta lajna přes Krakow-Warszawu vzniknout, když tam zatím není ani přeháňka...? :?
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jardis
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2008 08:28
Bydliště: Dobruška ...pod Orlickými horami...300 m.n.m.

556036 píše:
gerykm píše:Mrkněte na update ESTOFEXU - trojku rozšířili nad Slovensko i Moravu... :shock:
+ + + TORNADO OUTBREAK CURRENTLY UNDERWAY ACROSS SOUTHERN AND CENTRAL POLAND AND POSSIBLY SLOVAKIA EXPECTED TO CONTINUE THROUGH THE EVENING + + +
Prelozte to sikovne kto viete anglicky :shock:
+ + + V současnosti je v plném proudu vývoj tornád v jižním a středním Polsku a na Slovensko se jejich výskyt očekává během večera. + + +
Nebo tak nějak.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

gerykm píše:Na východě Moravy a Slezska se ještě bouřky v noci objeví, ale je dost chladno a já bych to viděl na stupeň NULA (pouze žlutý), západnímu Slovensku bych dal max. stupeň č.1, ale i tam se ochladilo na +20°C v průměru. ESTOFEXU nevěřím... :?
Gerykm: Kolikrát už byly v noci silné bouře i při nižší teplotě. Takže jestli budou podmínky, proč by to nemohlo vzniknout?
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 15 srp 2008 19:48, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

Janek píše:Zde začíná silněji pršet a hlavně tu buší CG čím dál častěji. Je ale zvláštní, jak může ta lajna přes Krakow-Warszawu vzniknout, když tam zatím není ani přeháňka...? :?
Tak už tam dopsali i "E Czech Rep..." ja su teda zvědavý. :twisted:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Lukin píše:...Jen stále nechápu ten déšť. :D Nekecám nad námi fakt není žádná oblačnost, která by srážky mohla produkovat. :D
Na radaru je těsně západně od HO vidět zřejmě vrstevnatá oblačnost a západní vítr (?) unáší kapky až k vám - to samé bylo před chvílí v Přerově.
jako u nás když je je modro nad hlavou a fouká z hor kde se zadržuje oblačnost se srážkami
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:
gerykm píše:
Lukin píše:...Jen stále nechápu ten déšť. :D Nekecám nad námi fakt není žádná oblačnost, která by srážky mohla produkovat. :D
Na radaru je těsně západně od HO vidět zřejmě vrstevnatá oblačnost a západní vítr (?) unáší kapky až k vám - to samé bylo před chvílí v Přerově.
jako u nás když je je modro nad hlavou a fouká z hor kde se zadržuje oblačnost se srážkami
Působí nějak prudká vlnitost terénu tam u vás (myslím hlavně podkrušnohorská města vs. KH)? A je u vás vůbec někdy fén? :idea:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

dobrmanek píše:...Gerykm: Kolikrát už byly v noci silné bouře i při nižší teplotě. Takže jestli budou podmínky, proč by to nemohlo vzniknout?
No může, ale je to velmi vzácné. Helicita a střih větru je super, ale rychle mizí labilita a chladno v přízemní vrstvě bouřkám moc nesvědčí...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

hasi píše:Nemáte někdo zprávy od lidí ze Skywarnu ?
Tomas Pucik je v Anglicku, David Ryva neviem ;)
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

JV se opět začalo blískat. Intenzita 10blesků/minuta. Je slyšet i hřmění.
Edit: Teď kráásný CG blesk jižne. Začína se blískat i JZ. :-)
Naposledy upravil(a) Lukin dne 15 srp 2008 20:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

David jel na chase. Já před chvilkou přišla domů od prarodičů a jsem totálně vyřízená. Ale zato mám za sebou 2 bouřky a hudruje tu třetí.
Think like a proton: always positive. :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“