koncim s pozorovanim

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
Odpovědět
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 104
Registrován: 14 bře 2011 21:52
Bydliště: martin, slovensko
Kontaktovat uživatele:

zdravim, po 3-4 rokoch sledovania burok som sa rozhodol, ze s tym skoncim..

nemam auto na vyjazdy a tunajsi kraj skratka nepodporuje vznik silnejsich burok (krupy 1ex/5r, atd), ci zaujimavych situacii.. nemame tu ani sql, ani ziadne fotogenicke oblaky, 90% frontov tu slabne alebo sa tu uplne rozpadava.. jedna silnejsia burka (aj to este bez krup) sa vyskytne raz za rok/dva..
poloha: Martin, Slovensko
start: 04/2013 :)
moj obcany livestream (pri burkach, atp) - http://www.webcam.podstromami.com/
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Letošní sezona nestojí za řeč, přesto nehodlám s lovem bouřek skončit. Letos nemám odlovenu ani jednu, prostě naprostá mizerie!!!! Vynahradím si to někdy jindy a věřím, že to bude stát za to. Třeba změníš názor, až potkáš nějakou pěknou bouřku ;)
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Tak se také přidám k tomu, že jsem ještě letos nic moc nenafotil ale sezona nekončí. Je sice červenec, ale silné bouřky se vyskytují i v srpnu nebo také v září a tak není co zoufat. Doufám že se mi lotos povede vyfotit nějaký ten shelfík nebo nejlepší supercelu, ale necháme to osudu. Každopádně i přes to, že to letos zatím na severu Čech moc aktivní není, nepřemýšlím o ukončení. Je to a bude můj koníček až do smrti :D
Uživatelský avatar
Michal Jeřábek
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2011 16:49
Bydliště: Těmice, okr. Hodonín, 210 m n.m.

Milí kolegové , dnešní předpovědní výstražná informace zveřejněná CHMI mi opět zavřela ústa a moje očekávání přeměnila v bezmoc.
Po brutálních tropech kdy mi tu teplota včera i dneska pokořila 40°C jsem opravdu doufal, že příchozí studená fronta přinese i k nám řádné bouřky, ale jak se zdá příroda má s námi jiné plány.
Přiložil jsem mapku kde je fialovým kolečkem vyznačeno místo mého bydliště, možná namítnete, že se nacházím v místě platnosti této výstrahy, nicméně po letitých zkušenostech z počasím na studených frontách přicházejícími od západu se nám zde uplatňují spíše předpovědi a výstrahy vydané pro kraj zlínský nežli jihomoravský, čili pro kraj který jak můžete vidět je krásně zelený, uklidňující to barva, že ano , ovšem v tomto případě mě dohání spíše k šílenství.
Je to až k nevíře, že se tato situace opakuje letos již poněkolikáté a já se začínám ptát proč. Poslední větší bouřka která stála za pozornost se zde odehrála 13.srpna 2010 a to je už téměř 3 roky nazpět. A jelikož nemám oprávnění k řízení vozidel skrze zdravotní důvody nemohu tedy bouřkám jak se říká naproti.
Má trpělivost s tímto zvláštním úkazem je velká , pořád si tak nějak říkám , že příště to určitě vyjde a pak prsknou takovou mapku a je po naději, u nás se málo kdy vyskytne bouřka i přes to, že jsou výstrahy po celé moravě a tohle, přesně tohle jsem nechtěl aby se stalo.
Já mám za tento měsíc srážkový úhrn 4,4mm , nepamatuju kdy naposled bylo takhle sucho a opravdu už začínám ztrácet naději ve zlepšení.
Pořád můžu doufat, že se ty bouřky přeci jen dostanou i k nám , ale jak to tak znám budou to mrtvolky s pár blesky mno stojí mi to za to se takhle furt nervovat s tím počasím.
Omlouvám se za možná zbytečný příspěvek, ale cítil jsem potřebu se vyjádřit veřejně se svými pocity, všem zde přítomným nadšencům každopádně přeju ať se zítřek vydaří měrou vrchovatou a lovu zdar ;)
Přílohy
mapka s výstrahamy na velmi silné bouřky
mapka s výstrahamy na velmi silné bouřky
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Podle všeho by se měl ve večerních hodinách utvořit MCS a ten postupovat z rakouska na severovýchod do východních čech, na vysočinu a moravu a pak dále k severovýchodu.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Michal Jeřábek
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2011 16:49
Bydliště: Těmice, okr. Hodonín, 210 m n.m.

Koukám to rozložení srážek je hodně proměnlivé , každá nová aktualizace to sází trošku jinak, ale vypadá to, že nejsilnější srážková činnost bude probíhat převážně v čechách , konkrétně střed a západ, ono se to určitě ještě do zitra nějak jinak vymrví, nicméně jihovýchod moravy zdá se bude na srážky vyloženě chudý.
Jestli se to výrazněji nezmění tak zitra či spíše v noci na úterý nečekám víc než 5mm srážek u nás tu a to je vzhledem k tomu jaké tu je sucho fakticky bída. Moc rád bych se spletl, ale já prostě postrádám v tomhle směru už ten zdravý optimismus který jsem kdysi měl.
sobieski
Příspěvky: 2
Registrován: 21 kvě 2011 22:54
Bydliště: Veselí nad Moravou

U nás ve Veselí jsou jen dve možnosti jak si zažít bouřku
1. Musela by postupovat z východu na západ, vždycky když jsem zažil dobrou bouřku (asi tak jednou za život) tak šla z východu na západ (minulý rok dokonce s VIL 40 a silným krupobitím) Ale to byla vyjímka
2. Bouřky z tepla

Pokud postupje studená fronta ze západu tak většinou zeslábne již před Brnem
Pokud z jihu, rozpojí se v Dolnomoravském úvalu a nás jednoduše obejde (i kdyby bylo 2km před námi bílé jádro tak nad námi již bude oranžové

Tohle je prostě zakleté místo...
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“