Bouřky 10.8.2014

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

V neděli 10. srpna 2014 začne od západu ovlivňovat naše území studená fronta. Nízkou pravděpodobnost výskytu bouřek (15 %) lze očekávat na území Česka i Slovenska, na S Slezska a krajním S a J Slovenska i vyšší (50 %). Na západě a severu Čech se mohou vyskytnout silnější doprovodné jevy (krupobití).

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Textová předpověď: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanál AMSos, na který se snadno a lehce dostanete kliknutím na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=amsos

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešené situace. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Kromě JZ Čech se nakonec vyskytly bouřky pouze na severovýchodě, a to v některých místech vcelku v intenzivní podobě. Na Semilsku spadlo v celkových úhrnech i přes 40 mm deště a krup.

Na východě Trutnovska se objevily dvě krátce po sobě jdoucí singlecely relativně brzy po poledni. První prošla východně, vcelku daleko, nad Červeným Kostelcem (http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1426), druhá postupovala téměř stejnou trasou - ale její okraj se vysunul více na západ, takže nás zasáhla alespoň srážkami (http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1427).

Třetí bouřka již byla multicelárního charakteru a procházela opět k severovýchodu, tentokrát ale západně, přes Krkonoše a patřila ke komplexu, který nadělal problémy právě na Semilsku. Zůstala však znovu vzdálená a tudíž bez místního vlivu (http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1429.

Poslední bouřka vznikla víceméně na jižním konci předchozího komplexu a proudění ji zaneslo více k východu, takže směřovala přímo na nás. Ale jako zákonem schválnosti se rozpadla cca 6 km před námi (http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1430.

Celkem tedy 3,6 mm srážek za den a několik vzdálených blesků...
Uživatelský avatar
Ivan Bárta
Příspěvky: 64
Registrován: 12 dub 2013 08:15
Bydliště: Studánka Varnsdorf okres Děčín-530m.n.m

Zdravím,
Hm, tak tedy mě osobně ten den moc nepotěšil. Vše podstatné se odehrávalo daleko ode mě. Jediné co se v ten den v mém okolí dalo fotit byli 2 Cb, který se rozkládal někde na SV od mé pozice.
Přílohy
cb2.jpg
cb1.jpg
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2014“