14.7.2015-Večerní shelf

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2015.
Odpovědět
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Tak jako již po x té se ukázalo, že se vyplatí čekat i na přeháňky, zvlášt v takto celkem dynamických podmínkách, jaké panovaly dnes. Prakticky od rána jsem situaci projistotu hlídal, někdo by řekl, že jsem se asi nutně zbláznil při pohledu na šedou oblohu pokrytou různým mixem všeho možného jen ne něčeho pořádného...aneb-česká doména: "nimbostratus arcus" :D apod...
Ale právěže ani ten "nimbostratus arcus" se neobjevil-aneb pokus přehánky o jakési lineární čelo...prostě NIC, všechno to bylo nasměrované více k Vysočině...Mimochodem všimli jste si, že tak v 70% případů, kdy je proudění od severozápadu a jdou přehánky, případně i slabší bouřky, takový ten "jarní/podzimní" typ, takže velmi často jdou po stejné trase? cca mezi Libercem a Prahou a další vlna mezi Prahou a Plzní...Jako jasně vždy půjdou tím směrem (když je to severozápadní) ale myslím, ty výraznější jádra, že jdou většinou v těchto oblastech s tím, že mezi Prahou a Mělníkem tak tam se to většinou láme a zesiluje to...Kvůli tomuhle efektu jsem tu mnohokrát viděl shelf cloudy co nás minuly severně a směřovaly dál k jihovýchodu, jako třeba co pamatuju tak 20.6.2011 (ta zelená lajna co šla před těmi sc myslím)

No a jak to tak bývá tak k večeru často nakonec něco jde nasměrované přímo sem. A to se stalo i dnes. Už z dálky byl vidět náznak celkem slušné húlavy, tak jsem čekal a vyplatilo se. Húlava nejdřív vypadala celkem poprůměrně jen jako okraj, s tím, že na pravo od ní byl prostě jen chcanec, ale pak se postupně začala natahovat po celé délce a to už bylo jiné pokoukáníčko...V té letošní bídě i tohle byl takový malý diamant co se zaskvěl a ukázal naději, že to třeba nebude tak špatné :D Páč letos to nej chodí dost často velmi pozdě v noci a přecejenom shelf apod se fotí trošičku lépe jaksi za světla...alespoň mě.. :D A co vy viděl jste ho někdo taky?
DSCF5824.JPG
DSCF5856.JPG
DSCF5862.JPG
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Koukal jsem kolem 21, jak se to tahlo od S na JV, ale netvarilo se to nejak zvlast, bez aktivity, pozorovatelny pouze dest, tak jsem tomu nevenoval velkou pozornost. Neco jsem cvaknul, ale poradne jsem to jeste nevidel. Pokud bude co, dam sem odpol fotku.
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Něco podobnýho šlo severem Prahy. Jenže jsem na něj přišel, až když autobus vyjel na Ruzyni ze zástavby (na Karlovarku). Takže pár klasických prasofotek telefonem přes sklo. 19:00 SELČ. :devil:

EDIT: Rozhodně překvapení jak víno, tohle jsem od těch chcípajících přeháněk nečekal.
Přílohy
IMG_20150714_190949[1].jpg
IMG_20150714_191611[1].jpg
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2015“