Bouřky 1.5.2020

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2020.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sheik
Příspěvky: 57
Registrován: 13 kvě 2012 11:09
Bydliště: Kladno

Po dlouhé době jsem si vzpomněl, že bych mohl svou trošku přispět i sem na forum 8) V podvečer kolem 19.hod v pátek 1. května se od JZ přihnala bouřka, která však těsně před příchodem elektricky zdechla. Na jejím čele byl patrný výrazný arcus. Nás to bohužel lízlo jen jižním okrajem, takže fotky toho všeho jen z bočního pohledu. Z čela to musela být větší nádhera. během přechodu silnější studený vítr a znatelné ochlazení. (Až mě při natírání plotu studěly ruce :D )
shelf na čele umírající bouřky
shelf na čele umírající bouřky
při přechodu čela
při přechodu čela
těsně po přechodu shelfu
těsně po přechodu shelfu
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak my jsem vyrazili na první letošní výjezd a ačkoliv se to zprvu nezdálo, tak byl nakonec docela i úspěšný :). Začali jsem u Slaného, přes Třebusice až po Unhošť, abychom si dali krásnou tečku doma. Navíc jsme se u nás doma dočkali i pár cenných mm srážek :-). Více ale bude až ve článku.. ;)
Přílohy
Untitled.png
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

"Takimam" :D Hrozná škoda, že sem přišla zdechnout, to jedno jediný CC za tím nádherným arcusem bylo vyloženě nefér. Pak už jen následoval déšť a už evidentní rozpad. Foceno od Rynholce přes důl ČLUZ.
Předtím odpoledne okolo jdoucí slabá přeháňka vybublala do stádia cb a pozdravila mě slaboučkým CC a táhlým zahuhláním. Na "15% probability of lightning" to vůbec nebylo špatný!
IMG_3074.JPG
IMG_3083.JPG
IMG_3089.JPG
"Umělecká" fotka skrz hloží. Stativ jsem musel rozebrat, tak kvůli triggeru místo něj posloužila betonová zátarasa. Zbytečně.
"Umělecká" fotka skrz hloží. Stativ jsem musel rozebrat, tak kvůli triggeru místo něj posloužila betonová zátarasa. Zbytečně.
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2020“