Déšť/bouřky na V Moravy 14. 7. 2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak Aladin počítá se slušnými úhrny pro Beskydy a okolí. V jaké intenzitě budou (déšť nebo bouřky)? Na radaru už jde vidět ta srážkově silná oblačnost; postup k SV...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Tak Aladin počítá se slušnými úhrny pro Beskydy a okolí. V jaké intenzitě budou (déšť nebo bouřky)? Na radaru už jde vidět ta srážkově silná oblačnost; postup k SV...
Východ Moravy a Slezska ovlivní výšková níže a frontální vlna ze Slovenska - měly by to být srážky trvalejší (a v Beskydech asi i vydatné díky návětří hor) z vrstevnaté oblačnosti a bez bouřkových jevů.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Bečva by potřebovala provětrat. Olše je teď po těch bouřkách zvednutá, ale takový 1. SPA by neuškodil... :P
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Bečva by potřebovala provětrat. Olše je teď po těch bouřkách zvednutá, ale takový 1. SPA by neuškodil... :P
Včerejší vodní přívaly u Lipníka n.B. nám v Přerově Bečvu pročistily - no vlastně spíše zašpinili, protože tak kalnou vodu jsem v řece snad neviděl ani při povodních v roce 1997. Ale průtok se zvýšil jen málo. Pokud v Beskydech slušně zaprší, tak tu máme max. 1.SPA (ale zatím to na to nevypadá).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Vlastně zítra odjíždím na 4denní dovolenku do Rožnova p. Radhoštěm do hotelu Relax. No takže já uvidím Olši i tu Bečvu nakonec... :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Vlastně zítra odjíždím na 4denní dovolenku do Rožnova p. Radhoštěm do hotelu Relax. No takže já uvidím Olši i tu Bečvu nakonec... :lol:
Já vidím Bečvu přímo z oken paneláku - bydlím asi 50 metrů od řeky. Když tak budu referovat on-line, ale pohromu nečekám...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Bečva by potřebovala provětrat. Olše je teď po těch bouřkách zvednutá, ale takový 1. SPA by neuškodil... :P
taky to tu potřebujem pročistit ... potoky už mají celkem málo vody ... hodil by se trvalejší déšť, po těch bouřkách to bude jen špína.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Janek píše:Vlastně zítra odjíždím na 4denní dovolenku do Rožnova p. Radhoštěm do hotelu Relax. No takže já uvidím Olši i tu Bečvu nakonec... :lol:
Já vidím Bečvu přímo z oken paneláku - bydlím asi 50 metrů od řeky. Když tak budu referovat on-line, ale pohromu nečekám...
taky bych to neviděl dramaticky alespoň zatím, leda by se to zabydlelo min do zítřka ... to už by k ránu začlo stoupat slušně
z gerykm bude nejen amatérská rosnička ale i hydrolog 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

http://www.novinky.cz/clanek/144914-mor ... y-rek.html
Sorry za dání linku i k 11. 7...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zatím to vůbec na vydatné srážky v Beskydech nevypadá... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

hmm no tu se něco tvořilo, ale táhlo to kamsi ... takže to teď straší ve středních Čechách :evil:
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

No nic moc se na Moravu převratného nežene.
Jak to bylo vlstně včera stěma kroupama?
Uživatelský avatar
Jardis
Příspěvky: 43
Registrován: 13 črc 2008 08:28
Bydliště: Dobruška ...pod Orlickými horami...300 m.n.m.

Tak sem se vrátil domů zapnu PC a co nevidím, výstraha na lijáky. Kouknu na Aladina a ten nepočítá téměř s ničím. Kouknu na předchozí výpočty. Aha.
Nezdá se vám, že Aladin poslední dobou hodně přeceňuje srážky a pak to koriguje až pár hodin před nimi?
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Jardis píše:Tak sem se vrátil domů zapnu PC a co nevidím, výstraha na lijáky. Kouknu na Aladina a ten nepočítá téměř s ničím. Kouknu na předchozí výpočty. Aha.
Nezdá se vám, že Aladin poslední dobou hodně přeceňuje srážky a pak to koriguje až pár hodin před nimi?
Aladin se plete občas.Je to taky taky jen stroj a proti zákonům přírody je zatím krátký.
Ale nova,by se mohla uklidnit. Jejich výstrahy o povodních poblázní mnoho lidí,kteří musejí jít do práce a místo toho budou každou hodinu sledovat stav vody v řekách...
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:
Jardis píše:Tak sem se vrátil domů zapnu PC a co nevidím, výstraha na lijáky. Kouknu na Aladina a ten nepočítá téměř s ničím. Kouknu na předchozí výpočty. Aha.
Nezdá se vám, že Aladin poslední dobou hodně přeceňuje srážky a pak to koriguje až pár hodin před nimi?
Aladin se plete občas.Je to taky taky jen stroj a proti zákonům přírody je zatím krátký.
Ale nova,by se mohla uklidnit. Jejich výstrahy o povodních poblázní mnoho lidí,kteří musejí jít do práce a místo toho budou každou hodinu sledovat stav vody v řekách...
nj tak bulvár se každé louže "chytá" :lol: :lol: alespoň maj s čim strašit ... to určitě nezapomenou dodat, že bude celé léto pršet a bude zima :lol: :lol: :lol:
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

storm_ice píše: nj tak bulvár se každé louže "chytá" :lol: :lol: alespoň maj s čim strašit ... to určitě nezapomenou dodat, že bude celé léto pršet a bude zima :lol: :lol: :lol :
Paní Honsová asi má ráda katastofy.Jinak si to nemohu vyložit.
To by byla dobrá manželka :lol:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:
storm_ice píše: nj tak bulvár se každé louže "chytá" :lol: :lol: alespoň maj s čim strašit ... to určitě nezapomenou dodat, že bude celé léto pršet a bude zima :lol: :lol: :lol :
Paní Honsová asi má ráda katastofy.Jinak si to nemohu vyložit.
To by byla dobrá manželka :lol:
manželka no nevim :lol: :lol: ale určitě bych mohl mít za souseda gerykm ... by sme spolu oslavovali bouřky 8-) :lol: :lol: :lol: :lol:
Lovec bouří
Příspěvky: 50
Registrován: 14 črc 2008 18:03
Bydliště: Ženklava, okr. Nový Jičín

Zdravím vespolek.
Jsem tady poprvé, ale doufám, že ne naposled. Sleduji bouřky již 21 let a tento víkend byl na ostravsku nejlepší za posledních minimálně 5 let. Fakt paráda. Jinak bydlím v Kopřivnici. Jak kolikrát sleduju aladin, tak se nestačím divit a směju se pod fousy , ale někdy zase překvapí. Ale myslím si, že dneska v Beskydech žádná několikadesetimilimetrová divočina nebude.V sobotu 12.7. se mi povedlo natočit, z bezpečí domova, jak se někomu povedlo přivolat blesk přes dráty vysokého napětí. Fakt husté. Lidé mě nepřestanou překvapovat. A včera 13.7. zase v hlavní fázi bouře vylezli na kopci dva lidi z auta a začali obdivovat bleskové divadlo. Já jsem z bezpečí auta jen nevěřícně kroutil hlavou a měli jste vidět, jak uhodil blesk do 800 metrů od nich, jak rychle naskákali do auta. Potom blesk uhodil max. do 200m ode mne. Rána to byla věru vypečená. :lol:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

zdravim lovce bouří :) no začíná to už padat ... na 100 mm to nevypadá, ale při troše štěstí to nějakou desítku dát může ... teda mohlo by radši u nás 8-) :lol:
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Lovec bouří píše:Zdravím vespolek.
Jsem tady poprvé, ale doufám, že ne naposled. Sleduji bouřky již 21 let a tento víkend byl na ostravsku nejlepší za posledních minimálně 5 let. Fakt paráda. Jinak bydlím v Kopřivnici. Jak kolikrát sleduju aladin, tak se nestačím divit a směju se pod fousy , ale někdy zase překvapí. Ale myslím si, že dneska v Beskydech žádná několikadesetimilimetrová divočina nebude.V sobotu 12.7. se mi povedlo natočit, z bezpečí domova, jak se někomu povedlo přivolat blesk přes dráty vysokého napětí. Fakt husté. Lidé mě nepřestanou překvapovat. A včera 13.7. zase v hlavní fázi bouře vylezli na kopci dva lidi z auta a začali obdivovat bleskové divadlo. Já jsem z bezpečí auta jen nevěřícně kroutil hlavou a měli jste vidět, jak uhodil blesk do 800 metrů od nich, jak rychle naskákali do auta. Potom blesk uhodil max. do 200m ode mne. Rána to byla věru vypečená. :lol:
Ahoj.
Ukaž ten snímek stím bleskem.To by mohla být hezká podívaná a pak to pošli do novy.Dostaneš možná i deset litrů na ruku. ;)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

storm_ice píše:
bleskosvod píše:
storm_ice píše: nj tak bulvár se každé louže "chytá" :lol: :lol: alespoň maj s čim strašit ... to určitě nezapomenou dodat, že bude celé léto pršet a bude zima :lol: :lol: :lol :
Paní Honsová asi má ráda katastofy.Jinak si to nemohu vyložit.
To by byla dobrá manželka :lol:
manželka no nevim :lol: :lol: ale určitě bych mohl mít za souseda gerykm ... by sme spolu oslavovali bouřky 8-) :lol: :lol: :lol: :lol:
Já mám taky smůlu.Buď to zaspím,či jsem v práci...
Včera nám ale vypnuli elektřinu.To byla sranda...
Jo a Dagmar H.bych rád viděl v bejvalém počasíčku 8-)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Já nechám slečnu Honsovou radši na pokoji, navíc jsem ženatý :lol: ...

Ve Frýdlantu nad Ostravicí jsou děti mých dvou sester na stanovém táboře a měl jsem hrůzu z toho, co je tam tuto noc čeká. Předpověď se zatím naštěstí vůbec nenaplňuje, byť teď se rozpršelo. Tak doufám, že to tam ve zdraví přečkají...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Pozor - hrozí povodeň! ČHMÚ zrušil výstrahu... :lol:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Já bych ten koláček nad námi vůbec nezatracoval. Jeho postup je zpomalený a ztáčí se. Sami víme, že při všech povodních se oblačnost různě kroutila (asi díky nížím). Jinak tu už prší hodinu mírně...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Já nechám slečnu Honsovou radši na pokoji, navíc jsem ženatý :lol: ...

Ve Frýdlantu nad Ostravicí jsou děti mých dvou sester na stanovém táboře a měl jsem hrůzu z toho, co je tam tuto noc čeká. Předpověď se zatím naštěstí vůbec nenaplňuje, byť teď se rozpršelo. Tak doufám, že to tam ve zdraví přečkají...
no tak zaprší možná budou mít víc vody, ale zatím to vypadá slušně .. nic co bych měl extra závidět 8-) :lol: no jsem zvědav na ty úhrny, zdá se mi to zas celkem málo :)

no a paní Honsovou dopřejeme jiným :lol: možná by bleskosvod mohl podat návrh do meteopressu aby po 22h vysílali erotické počasíčko ... třeba moderátorky ve spodním prádle 8-) .. no ale aby to pak nedopadlo jak web ČHMU přetížení a výpadek :lol:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“