FRONTA 12.10.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Odpovědět
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny! Když jsem kolem 2:00 kouknul na radar tak jsem si nemohl nevšimnout té zelené nudličky co se táhla přez Čechy, ze svých zkušeností v podobných situacích jsem očekával, že by na čele takhle zformované fronty mohlo něco být, ale to co přišlo, zcela předčilo moje očekávaní, ale spíš mě naštvalo, že jako už poněkolikáté letos ty nejlepší kousky sem do ČR často chodí až v noci, to už se asi bohužel nezmění, takže to beru na vědomí a zde vám přikládám fotku, respektive takový malý mix toho co tu bylo.
Co se projevů týče, tak klasika, vítr, déšť, ale ne nic významného, spíš jen fotogenický shelf cloud.

Já jsem celkem i čekal, že tam něco bude, podle toho jak se ta fronta na radaru jevila v Německu...Je tu někdo koho to taky napadlo a fotil? Jestli ano, tak sem s fotkami.
Shelf mix
Shelf mix
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 18
Registrován: 14 črc 2011 19:16
Bydliště: Bratronice u Kladna
Kontaktovat uživatele:

Jojo, dlouho jsme na ni koukali na radaru a na IRC diskutovali, jestli se na ni vyplatí počkat. Nakonec jsme usoudili, že asi ne. Jak je vidět, nebylo to správné rohhodnutí :-)
Na dané podmínky dost dobré fotky...
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Pěkný úlovek. Na radaru ta linka vypadala krásně, takže se dalo tušit shelf, bohužel čekat na to do tří, když před šestou vstávám, se mi nechtělo. To tak akorát v létě na MCS ;) .
Jinak když už jsme u těch podzimních shelfů, tak přidávám i jeden za dnešek - nechce se mi k tomu zakládat nové téma.
Dnes mě po cestě z práce zhruba kolem 15:30 přepadla v Praze 6 - Dejvicích přeháňka od SSZ, na jejímž čele se utvořil shelf (spíš už zimního typu). Přeháňka netrvala dlouho, asi tak 5 min, nebyla příliš intenzivní, ale zaznamenala jsem i malé krupky.
Pěkné překvapení dnes, ale tím to ještě neskončilo - zhruba za dvě hodiny, když už jsem s ničím nepočítala, mě napadlo podívat se z okna - a ejhle, virga na jihu :devil: .
Bohužel než jsem se vyřítila ven a dostala se na místo s lepším výhledem, slunko, které ji krásně ozářilo, teméř zapadlo, takže už jsem z toho chytla jen "zbytky" :lol:
Ale alespoň něco. Milé zpestření dnešního dne ;) .

http://ditaf.rajce.idnes.cz/shelfik_20.10._2011
Naposledy upravil(a) Dáša dne 20 říj 2011 21:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Chlíbec
Příspěvky: 54
Registrován: 30 čer 2010 23:58
Bydliště: Praha - Nebušice

Dnešní odpolední podívaná byla opravdu fajn. Bohužel jsem byl na nevhodném místě bez nerušeného výhledu na oblohu, po příjezdu na lepší místo už téměř nebylo co fotit. Tady jsou dvě mázlé fotky z okna auta cestou za lepším výhledem :(
IMG_8708orz.JPG
IMG_8709orz.JPG
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“